1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. EGM 2019/1 Bekçi Alımı Fiziki Yeterlilik Sınavı Giriş Belgeleri Yayımlandı
EGM 2019/1 Bekçi Alımı Fiziki Yeterlilik Sınavı Giriş Belgeleri Yayımlandı

EGM 2019/1 Bekçi Alımı Fiziki Yeterlilik Sınavı Giriş Belgeleri Yayımlandı

Polis Akademisi Başkanlığı PA tarafından 2019/1. dönem çarşı ve mahalle bekçiliği fiziki yeterlilik sınavına katılacak adayların sınav merkezleri ile tarihlerine dair detaylar My Memur haberde.

A+A-

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü EGM Polis Akademisi Başkanlığı PA tarafından 2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Fiziki Yeterlilik Sınavına Katılacak Adayların Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı. My Memur olarak fiziki yeterlilik sınavının nasıl yapılacağına dair detayları aşağıdaki haberimizde hazırladık. Aşağıdaki bağlantıdan direkt bu habere erişim sağlayabilirsiniz.

EGM BEKÇİ ALIMI SINAV GİRİŞ YERLERİ

2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar fiziki yeterlilik sınavına katılacakları sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen tarihte ve sınav merkezinde adaylar fiziki yeterlilik sınavına katılacaklardır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan duyuru tebliğ niteliğindedir.

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

Yazılı sınavda başarılı olan adaylar, fiziki yeterlilik sınavına alınıyor. Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçmesini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek aşağıda öngörülen esaslara göre yapar.

Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır.

Fiziki yeterlilik sınavında adayın süresinin takibi, sınav yerinde bulunanlar tarafından görülebilecek nitelikteki sayaçlarla yapılır.

Fiziki yeterlilik sınavı yüz tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınav sonucunda 60puanın altında alan adaylar başarısız sayılır. Komisyon tarafından başarısız adaylar hakkında “Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olamaz” kararı verilir ve başarısız adaylar sözlü sınavına geçemezler.

Fiziki yeterlilik sınav tarihleri, yerleri, sınav parkuru ve puan cetveli ile adayları ilgilendiren hususlar, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından hazırlanan talimatın tüm detaylarına aşağıdaki resimden direkt ulaşınız.

BEKÇİ ALIMI SINAV GİRİŞ BELGELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

55722.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler