1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. EGM 2019/2. Dönem Bekçi Alımı Yazılı Sınav Sonuçları Açıklandı
EGM 2019/2. Dönem Bekçi Alımı Yazılı Sınav Sonuçları Açıklandı

EGM 2019/2. Dönem Bekçi Alımı Yazılı Sınav Sonuçları Açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM Polis Akademisi tarafından Ankara ve İstanbul illeri için 2019/2. Kapsamında 167 bekçi alımı yazılı sınav sonuçları açıklandı. EGM bekçi alımı yazılı sınav detayları ve sonuçlarına My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınav Sonuçları İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü EGM Polis Akademisi Başkanlığı PA tarafından açıklandı. 2019/2 ile Ankara ve İstanbul illeri için 167 bekçi alımı yapılacak. Polis Akademisi tarafından yapılan açıklamada 2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınav sonuç bilgileri yayınlanmıştır denildi ve yazılı sınavda başarılı olan adaylar Fiziksel Yeterlilik ve Mülakat sınavına çağırılacaktır açıklamasına da yer verildi.

BEKÇİ ALIMI YAZILI SINAV NASIL YAPILDI?

Yazılı sınavda adaylara çoktan seçmeli (test şeklinde) beş şıklı (100) soru yöneltilecek, her bir soru bir puan sayılacak ve yanlış doğruyu götürmeyecektir. Yazılı sınavda (100) puan üzerinden en az (50) puan alanlar başarılı sayılacaktır.

Yazılı sınav “Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik ve Genel Kültür” konularından oluşacaktır.

Yazılı sınavda kopya çekenler veya kopya çekme teşebbüsünde bulunanlar ya da yerine başka bir kimseyi sokanlar hakkında tutanak düzenlenerek sınavı geçersiz sayılacak ve bir daha adaylığa başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca bu kapsamda tespit edilecek ilgililer hakkında adli/idari soruşturma başlatılmak üzere gerekli işlemler yapılacaktır.

Yazılı sınavdan başarılı olan adaylar fiziki yeterlilik sınavına girmeye hak kazanır.

Yazılı sınav tarihleri, sonucu, itiraz ve adayları ilgilendiren diğer iş ve işlemler Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinden (www.pa.edu.tr) duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta, telefon vb. iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet üzerinden yapılan duyuru tebligat niteliğindedir.

Yazılı sınavın ardından Polis Akademisi tarafından bekçi alımı için fiziki yeterlilik parkuru yayımlanacak ve ardından sözlü sınav ile devam edilerek süreç tamamlanacak.

2019/2 bekçi alımı yazılı sınav sonuçları için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler