1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. EGM 2019/3. Dönem 8 Bin Bekçi Alımına Kimler Başvurabilecek?
EGM 2019/3. Dönem 8 Bin Bekçi Alımına Kimler Başvurabilecek?

EGM 2019/3. Dönem 8 Bin Bekçi Alımına Kimler Başvurabilecek?

EGM, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 8000 yeni bekçisi alımı daha yapılacak. 2019/1 ve 2’nin tamamlanmasıyla başvuru ilanı yayımlanacak. 2019/3. Dönem 8 bin bekçi alımına kimler başvurabilecek. 8000 bekçi alımı şartları nelerdir?

A+A-

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Akademisi Başkanlığı PA tarafından 2019/3. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı kapsamında 8000 kadroya daha personel alınacak. 2019/1 ve 2019/2 kapsamında 8 bin 187 bekçi alımının tamamlanmasının ardından 2019/3 için yeni ilanlar yayımlanmasını bekleyen adaylar için My Memur olarak gündem oluşturmaya devam ediyor ve ilanın yayımlanması, kontenjanların belli olması için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

EGM’de adaylar bir an önce 2019/3. Dönem 8 bin yeni bekçi alımının başvurularını beklemekteler. İlk alımlar için 500 bin kişinin üzerinde rekor başvuru olduğu açıklanmıştı. 8 bin kadroya bekçi alımı için yeni ilana da aynı şekilde yarım milyondan fazla aday başvuru yapmasını bekliyoruz.

İKAMETGAH ŞARTININ DEĞİŞMESİ İSTENİYOR

2019/1 ve 2019/2 bekçi alımlarında farklı ikametgah şartları uygulandı. My Memur olarak yeni bekçi alımlarında özellikle İKAMETGAH şartında değişiklik yapılmasına dair çok sayıda mesaj gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda yeni bekçi alımlarında adayların talepleri doğrultusunda bir değişiklik yapılmasını istiyoruz.

2019/3. DÖNEM 8 BİN BEKÇİ ALIMI ŞARTLARI NELER OLACAK?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

En az 167 cm boyunda olmak,

Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak,

Askerlik ödevini bitirmiş olmak gerekmektedir.

BEKÇİ ALIMINDA İKİ İKAMETGAH ŞARTI UYGULANMAKTA

2019/1 ve 2019/2 bekçi alımlarında iki farklı ikametgah şartı uygulandığını biliyoruz. 2019/1 kapsamında 8000 bekçi alımı 81 il genelinde yapıldı ve her il için ikametgah şartı arandı. 2019/2 dönem 187 bekçi alımında ise Ankara ve İstanbul illeri için yapıldı. Ayrıca da İLÇE ikametgah şartları arandı. Bu kapsamda tüm Türkiye geneli olursa İL şartı aranacak, ayrıca iller bazında farklı bir ilan olursa İLÇE şartı şeklinde ilanlarda ikametgah şartı aranacaktır.

Başvuru yaptığı İL sınırları içerisinde EN AZ BİR YILDIR ikamet ediyor olmak (2019/1. Dönem 81 İl’e 8 bin bekçi alımı için ikametgah şartıydı.), Başvuru yaptığı İLÇE sınırları içerisinde EN AZ BİR YILDIR ikamet ediyor olmak (2019/2. Dönem Ankara ve İstanbul illerine 8 bin bekçi alımı için ikametgah şartıydı.) şartı arandı.

8 BİN YENİ BEKÇİ ALIMI YAŞ ŞARTI

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (18 Mart 2001 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (18 Mart 1989 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak) olmak, (Yeni ilanda başvuru tarihlerine göre tarihler güncellenecektir.)

EGM 8000 YENİ BEKÇİ ALIMI DİĞER GENEL ŞARTLAR NELERDİR?

Memuriyete engel bir hali bulunmamak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,

Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak,

Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,

Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak,

Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak,

Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adli veya idari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak gerekmektedir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
17 Yorum
İlgili Haberler