EGM 24. Dönem POMEM Yedek Aday Atama Duyurusu

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 24. dönem POMEM'ler kapsamında yedek adaylarla ilgili atama duyurusu yapıldı. EGM POMEM yedek atama detayları My Memur haberde.

56607
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü EGM Polis Akademisi Başkanlığı PA tarafından “24. DÖNEM POMEM 1. YEDEK PLANLAMA DUYURUSU” yapıldı. 3000 kadın polis alımlarında yedek olarak ataması yapılan adaylar açıklandı. Lisans ve önlisans kadın polis alımı 1. Yedek atama sonuçlarına dair detaylar şu şekildedir:

24. Dönem POMEM 1. yedek aday yerleştirme sonuçları açıklanmıştır. 24. Dönem polis meslek eğitimi için Polis Meslek Eğitim Merkezlerine polis memuru olarak yetiştirilmek üzere planlanan asıl adaylardan lisans mezunu 79 kadın, ön lisans mezunu 10 kadın adayın yerine yedek aday planlaması yapılmıştır.

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar ile ilgili olarak adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir denildi. Bundan sonra yapılacak yedek planlamaları için adayların Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesini takip edilmesi gerekmektedir. My Memur olarak diğer tüm detaylarla ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Polis Meslek Eğitim Merkezlerine POMEM’lere alınacak öğrenci sayısı (kontenjan) bilgileri: 24. Dönem olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerine lisans mezunu (2.500) ve önlisans mezunu (500) KADIN aday asıl olarak açıklanmıştı.

SINAV SONUÇ LİSTESİNİN BELİRLENMESİ VE İLANI

Adayların başarı sıralamasına esas POMEM giriş puanı; adayın KPSS puanının %25’i, fiziki yeterlilik sınavı puanının %25’i ve mülakat sınavı puanının %50’sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; KPSS’den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir.

Lisans Yedek Yerleştirme Sonucunuzu Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Önlisans Yedek Yerleştirme Sonucunuzu Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!