1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. EGM 26. Dönem POMEM 7000 Polis Memuru Alımı Başvuruları İçin Son Günler
EGM 26. Dönem POMEM 7000 Polis Memuru Alımı Başvuruları İçin Son Günler

EGM 26. Dönem POMEM 7000 Polis Memuru Alımı Başvuruları İçin Son Günler

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinden Polis Akademisi Başkanlığı tarafından lisans ve önlisans mezunu 7 bin polis alımı için başvurularda sona geliniyor. 26. dönem POMEM 7000 polis alımı adayları başvuru şartları ve detaylarını araştırıyor!

A+A-

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü EGM 2019 yılı 26. Dönem POMEM'lere 7 bin polis alımı başvurularında son güne geliniyor. Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine POMEM, lisans mezunları içinKPSS P3 puan türünden en az (60,00), önlisans mezunları için KPSS P93 puan türünden en az (65,00) ve üzeri puan alanlar ve diğer şartları taşıyan adaylar 7000 Polis Alımına başvurabilecek. EGM 26. Dönem POMEM 7000 polis alımı başvuruları 25 Ekim'de bu hafta sona erecek.

26. DÖNEM POMEM POLİS ALIMI LİSANS-ÖNLİSANS KONTENJAN DAĞILIMI

Bilindiği üzere polis alımlarında % 20 kontenjan da önlisans mezunlarına ayrılmaktadır. Bu kapsamda 7 bin polis memuru alımı lisans ve önlisans dağılımı şu şekildedir: POMEM polis memuru alımları kapsamında lisans mezunu (5.040) erkek, (560) kadın, önlisans mezunu (1.260) erkek, (140) kadın olmak üzere toplam (7.000) öğrenci alımı yapılacaktır.

POMEM POLİS ALIMI BAŞVURULARI

26. Dönem POMEM 7000 polis alımı başvuruları 14 Ekim 2019'da başlatılmıştı. 25 Ekim 2019 tarihine kadar da Polis Akademisi Başkanlığı internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurular yapılabilecektir. Sınavlarda başarılı olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde POMEM eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları gerçekleştirilecektir.

26. DÖNEM POMEM 7000 POLİS ALIMI TÜM ŞARTLARI

T.C. vatandaşı olmak,

Önlisans, lisans mezunu veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

26. DÖNEM POMEM POLİS ALIMI KPSS ŞARTI

KPSS’de Bakanlıkça belirlenecek taban puan veya üzerinde puan almış olmak, (Lisans mezunları için 2018 veya 2019 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00), önlisans mezunları için 2018 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (65,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak gerekiyor.

Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları için POMEM Giriş yönetmeliğinin 8’inci maddesinin  (c) bendinde belirlenen puanın en az % 80’ini almış olmak, (Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocuklarından lisans mezunları için 2018 veya 2019 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az  (48,00),  önlisans mezunları için 2018 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (52,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.) (Emniyet Teşkilatında çalışan veya Emniyet Teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları bu kapsamda yer almamaktadır.)

Lisans mezunu olan adaylar önlisans üzerinden başvuruda bulunamazlar. Bu şekilde başvuruda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

26. DÖNEM POMEM POLİS ALIMI YAŞ ŞARTI

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1990 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak) gerekiyor.

26. DÖNEM POMEM POLİS ALIMI BOY-KİLO ŞARTI

Kadınlar için 162 cm, erkekler için 167 cm’den kısa boylu olmamak, beden kitle endeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak gerekiyor.

26. DÖNEM POMEM POLİS ALIMI DİĞER TÜM ŞARTLAR

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak,

26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin;

Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,

Affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak,

Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,

Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmadığına dair yazılı beyan sunmak,

Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,

Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

Erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silahaltında bulunmamak gerekiyor.

26. DÖNEM POMEM POLİS ALIMI İLANI İÇİN TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler