1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. EGM 54 Kadrolu Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı
EGM 54 Kadrolu Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

EGM 54 Kadrolu Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü EGM tarafından 2018/6 kadrolu hizmetli memur alımları kapsamında 54 kişilik kontenjan için başvuru sonuçları açıklandı. EGM personel alımı başvuru sonuçları için tıklayınız.

A+A-

Emniyet Genel Müdürlüğüne alınacak kadrolu personel (hizmetli) alımı (2018 - 6. dönem) kapsamında başvuru sonuçları belli oldu. EGM 54 hizmetli alımı başvuru sonucu en düşük KPSS puanı da belli oldu. Detayları My Memur olarak hazırladık.

2018/6. DÖNEM KADROLU HİZMETLİ ALIMI KPSS PUAN DURUMU

EGM tarafından sözlü veya uygulamalı sınava girmeye hak kazananların en düşük KPSS puanı hizmetli (kadrolu) personel alımı için başvuru sonucu 80,2637 olarak gerçekleşti.

SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAVIN ŞEKLİ, TARİHİ, YERİ VE KONULARI

2018 yılı KPSS-P94 puanına göre yapılacak olan sıralamada en yüksek puandan başlamak üzere alınacak personel sayısının 5 katı kadar aday sözlü veya uygulamalı sınava çağrılacaktır. Son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan adayların tamamı sözlü veya uygulamalı sınava çağrıldı. Aşağıdaki PDF’den sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Sözlü veya uygulamalı sınava girmeye hak kazananların, sınav yerleri ve sınav tarihlerine aşağıdaki internet adresinde ilan edildi. Adaylar T.C. kimlik numarası, adı ve soyadı bilgilerini sisteme girerek başvuru sonucuna ulaşabilecektir.

Başvuruda bulunan adaylardan, belirtilen şartları taşıyanlar, sözlü ve/veya uygulamalı sınava çağrıldı. En düşük KPSS puanı da belli oldu.

Sözlü veya uygulamalı sınav adayların;

Mesleki bilgi ve mesleki yeteneği,

Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade etme yeteneği, muhakeme gücü,

Genel yetenek ve genel kültürü,

Davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,

Özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, yönlerinden değerlendirilerek gerçekleştirilecektir.

KESİN BAŞARI LİSTESİ NASIL OLACAK?

Kesin başarı listesi, sözlü ve/veya uygulamalı sınavdan sonra belirlenecek olup, adayların merkezi sınav (2018 yılı KPSS-P94) ile sözlü ve/veya uygulamalı sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlanarak sıralanacaktır.

Puanları eşit olan adaylardan, merkezi sınavda aldığı puan yüksek olan, bunun da eşitliği halinde yaşı büyük olan aday üst sırada yer alacaktır.

TIKLAYINIZ

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler