1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. EGM 7000 Bekçi Alımı Başvuruları Başladı 2018 Bekçi Alımı
EGM 7000 Bekçi Alımı Başvuruları Başladı 2018 Bekçi Alımı

EGM 7000 Bekçi Alımı Başvuruları Başladı 2018 Bekçi Alımı

7000 bekçi alımı başvuruları bugün başladı. POMEM tarafından 73 ile yapılacak 7 bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. 7000 bekçi alımı şartları ve tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

A+A-

Emniyet Genel Müdürlüğü 7000 bekçi alımı başvuruları başladı. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 73 ile yapılacak 7 bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. 7000 çarşı ve mahalle bekçisi alımı ön başvuruları bugün itibarıyla başladı.

Adaylar başvurularını 8 Haziran ile 22 Haziran 2018 tarihleri arasında Polis Akademisi Başkanlığının internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak gerçekleştirebilecekler. Adaylar 7 bin bekçi alımında başka kaynaklara itibar etmemeleri konusunda uyarıldı.

7 bin bekçi alımı başvuru şartları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,  en az lise veya dengi okul mezunu olmak, en az 167 cm boyunda olmak. Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak, askerlik ödevini bitirmiş olmak.

Yaş şartı; 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (02/07/2000 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (02/07/1988 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak) olmak gerekiyor.

Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak şartı yer alıyor.

 Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak, memuriyete engel bir hali bulunmamak (657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’nci maddesinde belirtilen şartları taşımak), silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak gerekiyor.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak gerekiyor. Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak, Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak gerekiyor.

7000 BEKÇİ ALIMI İLLER ve KONTENJAN

7000-bekci-alimi.jpg7000-bekci-alimi-001.jpg

7000 BEKÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI ve SINAV TARİHLERİ

7000 bekçi alımı İnternet Üzerinden Ön Başvuru Tarihleri: Çarşı ve Mahalle Bekçiliği giriş sınavına internet üzerinden ön başvurular, 8 Haziran 2016 tarihi ile 22 Haziran 2018 tarihleri arasında saat: 17.00’ye kadar Polis Akademisi internet adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacak.

Aday görev yapmak istediği il kontenjanını başvuru ekranından seçecektir. Devlet kapısı şifresi, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğin (nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi) ibraz edilerek yurt içinde PTT merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilir.

e-Devlet kapısı şifresi yurt dışında elçilik ve konsolosluklardan temin edilebilir. Bağlı bulunulan dış temsilciliklerden konuyla ilgili detaylı bilgi alınabilir. UYARI: e-Devlet kapısı şifresi ile internet ortamında başvuru esnasında ilgili haneler doldurularak başvuru işlemi sonuçlandırılacaktır. İnternet ortamında başvurular belirtilen tarihler arasında yapılacaktır. Posta yolu ile veya başvuru tarihi geçtikten sonra yapılan başvurular kabul edilmez.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler