1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. EGM 8 bin 187 Bekçi Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! Bekçi Alımı Sınav Giriş Yerleri
EGM 8 bin 187 Bekçi Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! Bekçi Alımı Sınav Giriş Yerleri

EGM 8 bin 187 Bekçi Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! Bekçi Alımı Sınav Giriş Yerleri

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 2019/1 ve 2019/2 kapsamında 9 bin 187 bekçi alımı için sınav tarihleri ve ön sağlık kontrolü detayları açıklandı. Bekçi alımı başvuru sonuçları için tıklayınız.

A+A-

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü EGM 2019 yılı 1. ve 2. Dönem bekçi alımı başvuru sonuçları ile sınav giriş yerleri ve tarihleri belli oldu. 2019/1 için 8 bin bekçi alımı, 2019/2 için 187 bekçi alımı başvuru detaylarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

EGM, 2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği giriş sınavına katılacak adayların şahsen başvuru ve ön sağlık kontrolü merkezleri ile tarihleri (81 İl için) için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

EGM, 2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği giriş sınavına katılacak adayların şahsen başvuru ve ön sağlık kontrolü merkezleri ile tarihleri (Ankara ve İstanbul İlçeleri) için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

2019/1 ve 2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavına Katılacak Adayların şahsen başvuru ve Ön Sağlık Kontrolü Merkezleri ile Tarihleri kapsamında toplam 8 bin 187 bekçi alımı için şahsen başvuru ve ön sağlık kontrolleri yapılacak.

2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, ön sağlık kontrolü yapılacakları başvuru merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile Polis Akademisi internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.

İlan edilen tarihte ve başvuru merkezinde adayların şahsen müracaatları alınıp ön sağlık kontrolü uygulanacaktır. Bu aşamalardan başarılı olan adayların yazılı sınav tarihi ve sınav merkezi açıklanınca My memur olarak sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

ŞAHSEN BAŞVURULARIN ALINMASI NASIL OLACAK?

Ön başvuru yapan adaylar, şahsen başvurularının alınması ve ön sağlık kontrollerinin yapılması için Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden Polis Akademisi internet adresinde açıklanacak olan başvuru tarihleri ve başvuru merkezlerine mesai saatleri içerisinde (08.00-17.00 saatleri arası) Müracaat Kabul Komisyonuna şahsen başvuruda bulunacaklardır. Posta yoluyla veya belirtilen tarihler haricinde ya da şahsen yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

Sınav Merkezlerine Şahsen Başvuru-Evrak Teslim ve Ön Sağlık Kontrolü ile Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavı (Yazılı Sınav, Fiziki Yeterlilik Sınavı ve Sözlü Sınav) Tarihleri:

Adayların internet üzerinden Polis Akademisi internet adresli resmi internet sayfasında yukarıda belirtilen tarihler arasında ön başvurularını yaptıktan sonra başvuru yerleri, başvuru ve sınav tarihleri, istenecek belgeler ile gerek görülen diğer bilgiler Devlet Personel Başkanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü veya Başkanlığın resmi internet sayfasıyla ya da diğer uygun iletişim araçlarıyla duyurulur.

Adaylara ayrıca posta yoluyla veya değişik iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet ilanı tebligat niteliğindedir. Adayların başvuru merkezleri ve başvuru tarihleri kesinleşip internet üzerinden ilan edildikten sonra değiştirilemez. İnternet ilanının takip edilmemesi sebebiyle şahsen başvuru ve sınavlara katılamamaktan doğan sorumluluk adaylara aittir.

UYARI: Şahsen Başvuru ve Sınav Merkezlerine adayların alımı sırasında yanlarında cep telefonu, ses görüntü kayıt cihazı veya değişik benzeri hiçbir elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

BEKÇİ ALIMI SINAV ESASLARI NELERDİR?

Adaylar Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sınavına girmeden önce müracaatı alındıktan sonra ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilir. Çarşı ve Mahalle Bekçiliği giriş sınavı, yazılı sınav, fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü sınavı şeklinde yapılır.

Adayların başvuru ve sınav merkezleri ve sınav tarihleri kesinleşip internet üzerinden ilan edildikten sonra değiştirilemez. Sınav komisyonu kararlarına itiraz edilemez.

BEKÇİ ALIMLARI ÖN SAĞLIK KONTROLÜ

Müracaat kabul komisyonu tarafından başvuruları kabul edilen adaylar; aynı gün içerisinde ilgili Ön Sağlık Kontrolü Komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilecektir.

Ön Sağlık Kontrolü Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre yapılacaktır.

Ön Sağlık Kontrolü Komisyonu tarafından, adaylar hakkında Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı “Olur veya Olamaz” şeklinde karar verilecektir. Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı “Olamaz” kararı verilen adaylar sınav aşamalarına devam edemeyecektir.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı “Olur” kararı verilen adaylar, yazılı sınava katılmaya hak kazanacaktır.

2019/1 Bekçi Alımı sınav yerleri için tıklayınız:

tiklayiniz.jpg

2019/2 Bekçi Alımı sınav yerleri için tıklayınız:

tiklayiniz.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler