EGM 8 Bin Bekçi Alımı Yapacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Müjdeyi verdi. Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde 8 bin yeni bekçi alımı daha yapılacak. Bekçi alımı şartları nelerdir?

54262
Abone Ol
Daha Fazla

İçişleri Bakanlığı bünyesinde Tüm illerde 21 bin mahalle ve çarşı bekçisi olduğu açıklaması yapan Süleyman Soylu 8000 bekçi alımı daha yapılacağı müjdesini verdi. 8 bin yeni bekçi alımına dair şartlar arayan adaylar için bu haberimizde gerek Bakan Soylu’nun 8 bin bekçi alımı açıklamasına gerekse bekçi alımı başvuru şartlarına ulaşabilirsiniz.

8 BİN BEKÇİ ALIMI DAHA YAPILACAK.

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun 8 bin bekçi alımı ile ilgili ifadelerini birebir yayımlıyoruz: Bakan Soylu, “Türkiye’de 21 binin üzerinde bekçi var ve bunların 4 bin 200’ü İstanbul’da ve 8 bin bekçi daha alacağız. Bir taraftan sokaklarda güvenliği, asayişi, gecenin huzurunu bekçilerle sağlıyoruz.

Bunları merkezlerimizle, karakollarımızla entegre ederek bir mahallede bir semtte ne olduğunu, güvenlik ve asayiş konusunda hangi önlemleri alacağımızı takip eden yeni bir sistem ve anlayışı oluşturma anlamındaki irademizi ortaya koyuyoruz.

Bu yeni sistemi İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer büyük şehirlerimizde kullanmaya başlayacağız. İşlerimizi, hizmetlerimizi kolaylaştıracak, çağın gerekliliklerini karşılayacak uygulamalarımız olacak. Örneğin, uyuşturucu ile mücadeleyle ilgili cep telefonlarıyla kullanılabilecek bir mobil yazılım projesini hayata geçirdik. Vatandaşlarımızın, muhtarlarımızın mobil cihazlar üzerinden ihbarlarını çok rahat bir şekilde ortaya koyabilecekleri bir sistem oluşturduk” açıklamasında bulundu.

8 BİN BEKÇİ ALIMI ŞARTLARI NELER OLACAK?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak gerekmektedir.

BEKÇİ ALIMI SAĞLIK ŞARTLARI

En az 167 cm boyunda olmak,

Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak,

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,

Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,

BEKÇİ ALIMI İKAMET ŞARTI

Başvuru yaptığı İL sınırları içerisinde EN AZ BİR YILDIR ikamet ediyor olmak gerekmektedir. (Öte yandan Ankara ve İstanbul için ek yapılan başvurular için ayrıca İLÇE İKAMETGAH şartı da aranmıştı!)

BEKÇİ ALIMI ASKERLİK ŞARTI NEDİR?

Askerlik ödevini bitirmiş olmak gerekmektedir. İleri bir tarihte bedelli askerlik yapacak olanlar maalesef başvuru yapamayacaktır. Ayrıca askerden muaf olanlar başvuru yapabilecektir. Muafiyet belgesi başvuruda istenen belgeler arasında yer almaktadır. Ön sağlık kontrolünde bu askerlik muafiyet belgesi değerlendirmeye alınacaktır.

BEKÇİ ALIMI YAŞ ŞARTI NEDİR?

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (18/03/2001 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (18/03/1989 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak) olmak gerekmektedir.

BEKÇİ ALIMI CEZAİ HÜKÜMLERİ NELERDİR?

Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,

Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak,

Memuriyete engel bir hali bulunmamak,

Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak,

Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak,

Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adli veya idari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak gerekmektedir.

8 BİN BEKÇİ ALIMI NE ZAMAN OLACAK?

My Memur olarak Polis Akademisinde yayımlanacak duyuruları anlık olarak sizlerle paylaşacağız. İlanlar yayımlanınca sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

  1. İl sınırlarında 1 yıl ikamet etmesi gerekiyor diye yalan haber yapmayın.Son alimda kardeşim ücret yatırdigi halde farklı ilçede diye başvuru yapamadı..

  2. 2 sene önce

    09/04/1989 doğumlu yum
    başvura bilirmiyim

  3. Yaş sınırı nı 35 yapın ya adaletsizlik bu

  4. 2 sene önce

    Emeklilik yaşının 65 olduğu yerde 30 yaşnı aşmamış ilanları 40 yaşında işsizsen önündeki 25 yılı ne yaparak geçircerksin partilerin mitinglerinde alkışçı mı? devlet, sosyal hizmetler (varsa) bunun planlamasını dahi yapmıyorsa en büyük taşerondur. ki öyle

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!