1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. EGM Kıyafet Yönetmeliği Değişti! Resmi Gazete
EGM Kıyafet Yönetmeliği Değişti! Resmi Gazete

EGM Kıyafet Yönetmeliği Değişti! Resmi Gazete

Emniyet Hizmetleri Sınıfı mensupları kıyafet yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 20 Temmuz 2019 tarihli ve 30837 sayılı resmi gazetede yayımlandı. Emniyet Kıyafet yönetmeliği değişikliği tüm detayları My Memur haberde.

A+A-

20 Temmuz 2019 tarihli ve 30837 sayılı resmi gazetede “Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliğinde” değişiklik yapılması yayımlanarak yürürlüğe girdi. My Memur olarak yapılan değişikliklere dair tüm detayları sizler için hazırladık.

İçişleri Bakanlığı tarafından “EMNİYET HİZMETLERİ SINIFI MENSUPLARI KIYAFET YÖNETMELİĞİNDE” DEĞİŞİKLİK yapıldı. Değişiklik 20 Temmuz 2019 tarihli ve 30837 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

MADDE 1 – 15 Ağustos 2007 tarihli ve 26614 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliğinin 17 nci maddesinin birinci fıkrasının ikinci cümlesinde yer alan “, bel kemeri, ayakkabı ve bot”  ibaresi “ve bel kemeri” olarak değiştirilmiş, aynı cümleden sonra gelmek üzere aşağıdaki cümle eklenmiş, aynı maddenin ikinci fıkrasının (a) bendinin (10) numaralı alt bendi ile (b) bendinin (4) numaralı alt bendinde yer alan “Siyah” ibareleri “Polisler için siyah, çarşı ve mahalle bekçileri için kahverengi” olarak değiştirilmiştir.

“Ayakkabı ve bot polisler için siyah, çarşı ve mahalle bekçileri için kahverengi renktedir.”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“Çarşı ve mahalle bekçileri için ayakkabı ve bot renkleri

GEÇİCİ MADDE 2 – (1) Bu Yönetmeliğe göre çarşı ve mahalle bekçilerine kullanması için kahverengi renkte ayakkabı ve bot verilinceye kadar, siyah renkli ayakkabı ve botlar kullanılır. Ayrıca çarşı ve mahalle bekçilerine verilen siyah ayakkabı ve botun kullanım süresi dolmadan kahverengi ayakkabı ve bot verilmez.”

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin ekinde yer alan Ek-1/I ekteki şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 4 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 5 – Bu Yönetmelik hükümlerini İçişleri Bakanı yürütür.

Giyim Eşyasının Renk, Cins ve Biçimleri ile Kıyafet Şekilleri bölümü “Kıyafet şekil ve renkleri” maddesindeki değişiklikler:

MADDE 17 – (1) Emniyet hizmetleri sınıfı mensuplarından resmi kıyafetle görev yapanlarca kullanılan; parka, mont, yazlık pantolon, kışlık pantolon, gömlek, kazak, gömlek altına giyilen tişört, termal içlik, şapka, kep, örgü başlık, tören elbisesi, pardesü ile palto polisler için koyu lacivert, çarşı ve mahalle bekçileri için ise tişört ve gömlek açık kahverengi, diğerleri ise acı kahve renktedir. Eldiven, teçhizat takımı, bel kemeri, ayakkabı ve bot siyah renktedir. Ayakkabı ve bot polisler için siyah, çarşı ve mahalle bekçileri için kahverengi renktedir. Polis tişörtü indigo mavisi, tören elbisesinde kullanılan kravat polisler için koyu lacivert çarşı ve mahalle bekçileri için acı kahve renktedir. Ancak, trafik hizmetlerinde görevli resmi personelce kullanılan teçhizat takımı, bel kemeri, şapka, kep ve örgü başlık beyaz renktedir.

10) Bot: Polisler için siyah, çarşı ve mahalle bekçileri için kahverengi renk deriden yapılır. Özellikleri, bu Yönetmeliğin Ek-1/I’sında gösterilmiştir.

4) Ayakkabı: Polisler için siyah, çarşı ve mahalle bekçileri için kahverengi renk deri ve tekstil malzemeden yapılır ve bağcıklıdır. Özellikleri, bu Yönetmeliğin Ek-2/B’sinde gösterilmiştir.

Çarşı ve mahalle bekçileri için ayakkabı ve bot renkleri

GEÇİCİ MADDE 2 - (1) Bu Yönetmeliğe göre çarşı ve mahalle bekçilerine kullanması için kahverengi renkte ayakkabı ve bot verilinceye kadar, siyah renkli ayakkabı ve botlar kullanılır. Ayrıca çarşı ve mahalle bekçilerine verilen siyah ayakkabı ve botun kullanım süresi dolmadan kahverengi ayakkabı ve bot verilmez.”

Değişiklik hükümleri:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
5 Yorum
İlgili Haberler