1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. EGM KPSS Şartsız Memur Alımı Başvuruları Başladı Şubat 2019
EGM KPSS Şartsız Memur Alımı Başvuruları Başladı Şubat 2019

EGM KPSS Şartsız Memur Alımı Başvuruları Başladı Şubat 2019

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğüne avukat alımı kapsamında on kadro için başvurular 11 Şubat 2019 itibarıyla başladı. EGM kamu personeli memur alımı başvuruları başladı. EGM personel alımı şartlarına dair detaylar My memur haberde.

A+A-

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü EGM tarafından Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında değişik illerde görevlendirilmek üzere merkez ve taşra teşkilatına Sözleşmeli statüde personel alımı kapsamında 10 Avukat kadrosu için başvurular başladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM personel alımı başvuruları 11 Şubat 2019 - 15 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. EGM personel alımları Adana, Batman, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Mardin, Şanlıurfa, Trabzon illeri için olacak.

Başvuruda bulunacak adayların, Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde belirlenen aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

EGM Memur Alımı Başvuru Genel ve Özel Şartları

Türk Vatandaşı olmak,

Yapılacak sınavın son başvuru günü olan 15 Şubat 2019 tarihinde 18 yaşını tamamlamış (15 Şubat 2001 tarihi ve öncesi doğumlu olmak) ve 35 yaşını tamamlamamış olmak  (15 Şubat 1984 sonrası doğumlu olanlar),

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Hukuk Fakültesinden mezun olmak,

En az 3 (üç) yıl süreli mesleki tecrübeye sahip olmak (staj süresi hariç),

Avukatın veya avukatlık ortaklığındaki avukatların, disiplin ve adli yönden herhangi bir cezası olmadığını barodan alınacak belgeyle ispatlamak,

Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak,

Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak,

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak istenmektedir.

İlan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler