1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. EGM Lise Mezunu 54 Devlet Memur Alımı Yapıyor
EGM Lise Mezunu 54 Devlet Memur Alımı Yapıyor

EGM Lise Mezunu 54 Devlet Memur Alımı Yapıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü lise mezunu 54 devlet memuru alımı yapıyor. EGM personel alımı başvuruları 4 Şubat itibarıyla başladı.  EGM’ye kadrolu memur alımı başvuru şartlarına My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

İçişleri Bakanlığı 54 personel alımı yapıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü EGM 54 kamu personeli memur alımı 2018 - 6. Dönem kapsamında kadrolu olarak yapılacak. 54 personel alımı için başvurular 4 Şubat itibarıyla başladı. Emniyet Genel Müdürlüğü EGM kadrolu memur alımı başvuruları 4 - 8 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılabilecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Alımı Başvuru Şartları

Başvuruda bulunacak adayların Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde belirlenen aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir:

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımak gerekiyor. Atanmak istediği unvanla ilgili olarak Herhangi bir ortaöğretim kurumu mezunu olmak ve KPSS’den en az 70 puan almak gerekiyor.

Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek) gerekmektedir.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak gerekiyor. Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecektir. Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak şartı aranıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kamu Personeli Alımı Başvuru Yeri ve Şekli

Adaylar yapılacak olan sözlü veya uygulamalı sınava katılmak amacıyla hazırlaması gereken belgeler şunlardır:

Kimlik belgesi, Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, İstenilen eğitim durumuna ait diploma veya mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti isteniyor. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslının ibraz edilmesi durumunda, fotokopisi onaylandıktan sonra iade edilecektir. Diploma ve mezuniyet belgesi haricindeki belgeler kabul edilmeyecektir.

Başvuru yapan adaylar en fazla 10 tercihte bulunabileceklerdir. KPSS Sonuç belgesinin aslı ya da internet çıktısının örneği ile birlikte bulundukları İllerin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat başvuracaklardır.

EGM memur alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler