EGM Polislerin Rütbe Terfileri Açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM rütbe terfileri açıklandı. EGM tarafından yapılan açıklamada 1220 polisin rütbe terfi aldığı duyuruldu. Polislerin rütbe terfileriyle ilgili açıklama için tıklayınız.

32743
Daha Fazla Göster

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından rütbe terfiler hakkında bir duyuru yayınlandı. Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinden yayınlanan duyuruda Yüksek Değerlendirme Kurulu ve Merkez Değerlendirme Kurulunca terfileri uygun görülen ve emekliye sevk edilmesi kararlaştırılan EGM personelinin belirlendiği duyuruldu. Bu kapsamda bazı sayısal bilgilere de yer verildi.

EGM tarafından yapılan açıklamaya göre 94 2. Sınıf emniyet müdürü, 1. Sınıf emniyet müdürü rütbesine terfi edildi. Toplam rütbe terfi sayısı 1220 olurken, 238 EGM personeli de emekliye ayrıldı. Buna göre 96 1. Sınıf emniyet müdürü, 50 2. Sınıf emniyet müdürü, 34 3. Sınıf emniyet müdürü ve 5 4. Sınıf emniyet müdürü emekliye sevk edildi. Ayrıca 53 emniyet amiri de YDK kararı ve Bakanlık onayı ile emekli edildi.

Rütbe terfilerine göre ise 94 birinci sınıf emniyet müdürünün yanı sıra 168 üçüncü sınıf emniyet müdürü, ikinci sınıf emniyet müdürlüğüne terfi etti. Ayrıca 191 dördüncü sınıf emniyet müdürü, 290 emniyet amiri, 173 başkomiser, 80 komiser ve 224 komiser yardımcısı bir üst rütbelere terfi etti. Terfi sonuçlarını öğrenmek isteyen polisler, PolNet sayfasından kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak sonuçları görebilecekler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
EGM Polislerin Rütbe Terfileri Açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!