1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. EGM Terfi Sınavlarını Anadolu Üniversitesi Yapacak
EGM Terfi Sınavlarını Anadolu Üniversitesi Yapacak

EGM Terfi Sınavlarını Anadolu Üniversitesi Yapacak

Emniyet Genel Müdürlüğü sınavlarını Anadolu Üniversitesi yapacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, polis teşkilatında sınavları AÖF tecrübesiyle AÜ’nün yapacağını açıkladı. Sivilden polis alımlarına da değindi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polis Amirleri Eğitim Merkezinden (PAEM) mezun olacak 1.859 komiser yardımcısının mezuniyet törenine katıldı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sivil kaynaktan komiser yardımcısı alımları ve EGM sınavlarına dair konularda açıklamalar yaptı.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) sınavlarını AÜ yapacak.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2020 yılından sonra dış kaynaktan komiser yardımcısı alınmayacağını, teşkilat içinden atamalar yapılacağını ifade etti. Liyakat, beceri ve başarıya dayalı olacak sistemde sınavlar Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılmayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Emniyet Genel Müdürlüğünde terfiler için yapılacak sınavları Anadolu Üniversitesi’nin yapacağını açıkladı. Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tecrübesi ile kendini kanıtlayan AÜ bu sınavları gerçekleştirecek. Bu şekilde haksızlıklara yol açılmadan, polislerin meslekte yükselmelerinin önü açılacak.

 

“Sivilden komiser yardımcısı alımları 2020’de bitecek.”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan komiser yardımcısı alımlarına da değindi. Şu anda teşkilatın ihtiyacı olduğunu, bu nedenle sivil kaynaktan komiser yardımcısı adayı öğrencilerin PAEM’e alındığını belirtti. Cumhurbaşkanı’nın ifadelerine göre bu alımlar 2020 yılında sona erecek. Bu tarihten sonra komiser yardımcısı alımları, Emniyet teşkilatı içinden yapılacak. Cumhurbaşkanı'nın polis alımı hakkındaki açıklaması için tıklayınız.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.