1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. MEVZUAT

  4. EGM’de POMEM Özel Harekat 8 Yeni Şube Müdürlüğü Kuruldu
EGM’de POMEM Özel Harekat 8 Yeni Şube Müdürlüğü Kuruldu

EGM’de POMEM Özel Harekat 8 Yeni Şube Müdürlüğü Kuruldu

Emniyet Genel Müdürlüğünde Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi Müdürlüklerine ve Özel Harekat Müdürlüklerine bağlı toplam 8 adet şube müdürlüğü kararı 16 Şubat 2018 resmi gazetede yayımlandı.

A+A-

Emniyet Genel Müdürlüğü Bünyesinde Doğrudan Merkeze Bağlı Taşra Teşkilatı Olarak, Çankırı İlinde Çankırı Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Bu Müdürlüğe Bağlı Olarak 4 Adet Şube Müdürlüğü Kurulması Hakkında Karar ile Emniyet Genel Müdürlüğünün Taşra Teşkilatında Düzenleme Yapılması Hakkında Karar 1 Ocak 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde doğrudan merkeze bağlı taşra teşkilatı olarak, Çankırı ilinde Çankırı Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile bu Müdürlüğe bağlı olarak 4 adet şube müdürlüğü kurulması; içişleri Bakanlığının 26 Aralık 2017 tarihli ve 203550 sayılı yazısı üzerine, 27 Eylül 1984 tarihli ve 3046 sayılı Kanunun 17’nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 8 Ocak 2018 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Bu kapsamda Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde doğrudan merkeze bağlı taşra teşkilatı olarak Trabzon, Malatya, İzmir ve Konya illerinde Özel Harekat Müdürlüğü ile bu müdürlüklere bağlı olarak 4’er adet şube müdürlüğü kurulmuştur.

Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde doğrudan merkeze bağlı taşra teşkilatı olarak Batman, Diyarbakır, Erzurum ve Van illerinde kurulmuş olan Özel Harekat müdürlükleri ile bu müdürlüklere bağlı 4’er adet şube müdürlüğü kaldırılmıştır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler