1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. EGM’de Sivil Memurlar İçin Kanun Teklifi! 657 DMK
EGM’de Sivil Memurlar İçin Kanun Teklifi! 657 DMK

EGM’de Sivil Memurlar İçin Kanun Teklifi! 657 DMK

TBMM’de EGM personeli için kanun teklifi verildi. Teklifle Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan sivil memurların mağduriyetlerinin giderilmesi ve aynı kurumda görev yapan çalışma arkadaşlarıyla aynı haklardan faydalanması amaçlanıyor.

A+A-

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna teslim edildi. Yapılan değişiklikle EGM’de görevli sivil memurlar için eşitsizliğin kaldırılması isteniyor.

Yapılan açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde üniformalı personelin yanı sıra çok sayıda sivil personel de görev yapmakta olduğu belirtildi. Aynı kurum içinde farklı statüdeki personelin aynı iş yerinde, yeri geldiğinde aynı odada iş yapmalarına rağmen çalışma arkadaşlarının yararlandığı haklardan yararlanamaması, sivil memurların aidiyet konusunda sorunlar yaşamasına neden olmaktadır.

Farklılıkların hakkaniyet ölçüsünde giderilmesi çalışma barışına önemli katkılar sağlayacaktır. Yapılacak değişiklik ile eşitsizliğin önüne geçilmesi öngörülmektedir. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun “Zamlar ve Tazminatlar” başlığı altındaki maddenin düzenlenmesi ile bu eşitsizliğin giderilmesi hedefleniyor.

Değişiklik ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 152’inci maddesinin yeniden düzenleniyor. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan sivil memurların, mağduriyetlerinin giderilmesi ve aynı kurumda görev yapan çalışma arkadaşlarıyla aynı haklardan faydalanması bu kapsamda sağlanmış olacak. Kanun değişiklik teklifi tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler