1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ehliyet Sınavlarında Görevli Müfettiş ve Öğretmenlere Güzel Haber
Ehliyet Sınavlarında Görevli Müfettiş ve Öğretmenlere Güzel Haber

Ehliyet Sınavlarında Görevli Müfettiş ve Öğretmenlere Güzel Haber

Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu (MTSK) yönergesinde önemli değişikliğe gidiliyor.

A+A-

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu (MTSK) yönergesinde önemli değişikliğe gidiyor. Alınan duyumlara göre, gelecek hafta yayınlanması planlanan yönergede özellikle uygulama sınavında cezalı öğretmenlere iyi haberler geliyor. Mevcut yönergede sınav süreci ve sınavlarda görevli olanlardan mevzuata aykırı hareket edenler bir daha görev alamıyorlar. Buradaki daha kelimesi yıl olarak değiştiriliyor.  Yönergeden önce ceza alanlar da ceza aldıkları tarihten itibaren 1 yıllık süreyi doldururlarsa sınavlarda tekrar görev alabilecekler.

Sınav Yürütme Komisyonunda olup görev yerine geç gelenlere ve mevzuattaki hükümlere uygun hareket etmeyenlere 1 yıl sınavlarda görev verilmeyecek.

Bir başka önemli bir değişiklik de sınav sürecinde ve denetlemelerde görev alacakların sadece il maarif müfettişlerinden oluşturulmasıdır. Yani il müdür yardımcıları ve şube müdürleri denetleme görevini yapamayacaklar. Yönergenin bu haliyle çıkması maarif müfettişlerine büyük bir kazanım daha sağlayacaktır.

Yapılması düşünülen bir başka değişiklik ise bir ay içinde birden fazla sınav yapılması halinde sınav görevlilerine ödenecek ücret, en yüksek devlet memuru brüt aylığının 2 katını geçemiyordu. Bu değişiklikle bu ücret 3 katına çıktı.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.