Ehliyetini Değiştiren 415 Lira Karda

1 Ocak 2016'dan İtibaren Ehliyetlerin Değişmesiyle Yeni Ehliyetler Uluslararası Statü Kazanacak ve Her Yıl Yüksek Ücretlere Alınan ve Yenilenmesi Gereken Ehliyet Uluslararası Sürücü Belgesi Almaya Gerek Kalmayacak.Yeni Ehliyetler Ne Kadar?

12267
Daha Fazla Göster

1 Ocak 2016’dan itibaren ehliyetler sadece 15 TL karşılığında değiştirilebilecek ve üstelik uluslararası statü kazanarak yurtdışına çıkarken araç kullanmak için alınması gereken beynelmilel ehliyet almaya da gerek kalmayacak.

Yeni ehliyetler 84 ülkede geçerli olacağından ve yılbaşından itibaren yürürlüğe girecek olan Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik hükümlerinde ehliyetinizi değiştirdiğiniz takdirde yeni ehliyetler ile uluslararası ehliyete sahip olmuş olacaksınız.

Yeni ehliyetlerin değişmesi ve yeni statülerinden dolayı 1 yıllık harç ücreti olarak 415 TL’ye alınan ve yenilemek için de her yıl 224,20 TL ödenmesi zorunlu olan Uluslararası Sürücü Belgesi alınmasına ihtiyaç kalmıyor.

Ayrıca 1 Ocak’ta yürürlüğe girecek yeni yönetmelikle şu an verilen 9 ehliyet sınıfı 18’e çıkıyor. Otomobil, motosiklet gibi araçlar için ehliyetler 10, otobüs, kamyon gibi motorlu taşıtlar içinse 5 yılda bir sağlık raporuyla kişinin durumunun uygun görülmesi halinde değiştirilebilecek.

Ehliyet ücretleri 15 TL olacak?

Türkiye’de 24 milyonun üzerindeki ehliyet, 1 Ocak 2016’dan itibaren yenilenmesi gerekecek. Eski ehliyetlerin değişmesi ile 360 Milyon TL’lik bir hasılat elde edilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ehliyetini Değiştiren 415 Lira Karda

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!