1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ehliyetiniz Artık O Ülkede de Geçerli Olacak! Resmi Gazete'de Yayımlandı
Ehliyetiniz Artık O Ülkede de Geçerli Olacak! Resmi Gazete'de Yayımlandı

Ehliyetiniz Artık O Ülkede de Geçerli Olacak! Resmi Gazete'de Yayımlandı

3 Ocak 2019 tarihinde Ankara’da imzalanan “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Ulusal Sürücü Belgelerinin/ Sürüş Ehliyetlerinin Karşılıklı Olarak Tanınması ve Değişimi Anlaşması yürürlüğe girdi.

A+A-

23 Ocak 2019 tarihinde Ankara’da imzalanan “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Ulusal Sürücü Belgelerinin/ Sürüş Ehliyetlerinin Karşılıklı Olarak Tanınması ve Değişimi Anlaşmasını yürürlüğe sokan karar resmi gazetede yayımlandı. Buna göre artık iki ülke arasında ehliyetler karşılıklı olarak tanınacak ve değişim yapılabilecek.

HER İKİ ÜLKEDE ÇALIŞAN VE ÖĞRENİM İÇİN BULUNAN VATANDAŞLARDAN YARARLANABİLECEK

Yapılan anlaşma gereği, KKTC'de  çalışma veya öğrenim maksadıyla bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, sürücü belgelerini KKTC sürücü belgesine , aynı şekilde Türkiye'de çalışma veya öğrenim maksadıyla bulunan KKTC vatandaşları, sürücü belgelerini Türkiye Cumhuriyeti sürücü belgesine çevirebilecek. Bununla birlikte iki ülke arasında oluşan sürücü belgesi mağduriyetleri de giderilmiş oldu.

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU: VATANDAŞLARIMIZIN MAĞDURİYETİN GİDERİLMESİNDEN MUTLU OLACAKTIR

23 Ocak 2019 günü düzenlenen imza töreninde konuşan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: ' Bu anlaşma ile her iki ülke vatandaşlarımızın ehliyet konusunda mağduriyetleri giderilmiş oldu, bu mağduriyetin giderilmesinden her iki ülke vatandaşlarımız da büyük memnuniyet duyacaktır' demişti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler