1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Ek Atama Yapılmalı, Öğretmensiz Öğrenci Kalmamalı
Ek Atama Yapılmalı, Öğretmensiz Öğrenci Kalmamalı

Ek Atama Yapılmalı, Öğretmensiz Öğrenci Kalmamalı

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılı için öğretmen alımı planı 25 bini geçmedi. 20 bin sözleşmeli ve 5 bin de ücretli öğretmenlikten geçiş kapsamında toplam 25 bin MEB camiası için yetersiz. 2 yıldır MEB kontenjanları düşürdü.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı 2017-2018 eğitim öğretim yılını bitirmesinin ardından öğretmenlerin seminerleri devam ediyor. Dün de Ankara’da bir eylem vardı. Atanamayan öğretmenler bir kez daha haykırdı ve sendikaların desteği de oldu.

Anadolu Eğitim Sendikası AES Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Kurtuluş Parkında ataması yapılmayan öğretmenlere desteğini yineledi.

Öğrencisiz öğretmenlerin, öğretmensiz öğrencilerin olduğu bir eğitim-öğretim yılını daha geride bırakıldığını belirten Öğretici, eğitimin en büyük sorunlarından birinin de şüphesiz ki Ataması Yapılmayan Öğretmenler olduğunu dile getirdi. Yaklaşık 70 bin ücretli öğretmenin çalıştığı, 120 bin öğretmen açığının olduğu ülkemizde yüz binlerce öğretmen atama beklemediğini söyledi.

Sayın Bakan İsmet Yılmaz’ın her fırsatta “müjde!” olarak verdiği, seçimden sonra yapılacak olan 25 bin öğretmen atamasının yeterli olmadı, 2017 KPSS puanıyla aradan bir sene geçmesine rağmen öğretmen alımı yapılmadığı düşünüldüğünde meslektaşlarımızın haklı ek 40 bin atama talebi için sahada olduklarını belirtti.

Öğretmen atamalarında mülakatın kaldırılarak KPSS puan üstünlüğüne göre atama yapılması, kadrolu, sözleşmeli, geçici, ücretli ayrımının kaldırılarak tüm öğretmenlerin KADROLU olarak görev yapması en büyük talep ve mücadeleleri olduğunu ifade etti.

Anadolu Eğitim Sendikası olarak geçmişte olduğu gibi bugün de ataması yapılmayan öğretmenlerin yanında olduğunu; bütün öğretmenleri öğrencileriyle buluşturana dek olmaya da devam edeceklerini sözlerine ekledi.

My Memur olarak da ataması yapılmayan öğretmenler adına 2017 ve 2018 yıllarının oldukça az sayıda öğretmen ataması gerçekleştirildiğini belirtmek isteriz. Eğitimden tasarruf yapılmaz diyor ve öğretmenlerin 2018 KPSS öncesi haklı ek atama taleplerinin gözden geçirilmesini istiyoruz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler