Ek Ders Ücretlerinin Bayramdan Önce Yapılması İçin Hazine ve MEB’e Başvuru Yapıldı

Eğitim-Bir-Sen, Millî Eğitim Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’na başvurarak 2019 Mayıs ayına ilişkin ek ders ücreti ödemelerinin bayramdan önce yapılmasını talep etti. Resmi başvuru detayları için tıklayınız.

featured

Ramazan Bayramı öncesinde öğretmenlerin ek derslerinin ödenmesi için Milli Eğitim Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığına başvuru yapıldı. Eğitim-Bir-Sen’in konuyla ilgili başvuru süreci ve detayları My Memur olarak gündeme getiriyoruz.

EK DERSLER HANGİ TARİHLERDE ÖDENMEKTEDİR

1 Aralık 2006 tarihli ve 2006/11350 sayılı Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Bakanlar Kurulu Kararı doğrultusunda öğretmenlerimize her ay itibarıyla tahakkuk ettirilen ek ders ücretleri, takip eden ayın birinci günü ödenmektedir.

BAYRAM ÖNCESİ ÖDENMEMESİ DURUMUNDA NORMAL SÜRE ÇOK GEÇECEK

Öte yandan, kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanınca uygun görülmüştür.

2019 Haziran ayının ilk iki gününün hafta sonuna denk gelmesi ve sonrasında 10 Haziran tarihine kadar resmî tatil ve idari izinli sayılma nedeniyle ek ders ücreti ödemelerinin en erken öngörülen tarihten on gün sonra gerçekleştirilebileceği görülmektedir.

2019 Mayıs ayına ilişkin ek ders ücreti ödemelerinin 3 Haziran 2019’da gerçekleştirilebilmesi için gereken çalışmaların yapılması talep edildi.

Millî Eğitim Bakanlığı’na yapılan başvuru için tıklayınız:

pdf.jpg

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na yapılan başvuru için tıklayınız:

pdf.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ek Ders Ücretlerinin Bayramdan Önce Yapılması İçin Hazine ve MEB’e Başvuru Yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!