1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Ek Ders Ücretlerinin Bayramdan Önce Yapılması İçin Hazine ve MEB’e Başvuru Yapıldı
Ek Ders Ücretlerinin Bayramdan Önce Yapılması İçin Hazine ve MEB’e Başvuru Yapıldı

Ek Ders Ücretlerinin Bayramdan Önce Yapılması İçin Hazine ve MEB’e Başvuru Yapıldı

Eğitim-Bir-Sen, Millî Eğitim Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’na başvurarak 2019 Mayıs ayına ilişkin ek ders ücreti ödemelerinin bayramdan önce yapılmasını talep etti. Resmi başvuru detayları için tıklayınız.

A+A-

Ramazan Bayramı öncesinde öğretmenlerin ek derslerinin ödenmesi için Milli Eğitim Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığına başvuru yapıldı. Eğitim-Bir-Sen’in konuyla ilgili başvuru süreci ve detayları My Memur olarak gündeme getiriyoruz.

EK DERSLER HANGİ TARİHLERDE ÖDENMEKTEDİR

1 Aralık 2006 tarihli ve 2006/11350 sayılı Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Bakanlar Kurulu Kararı doğrultusunda öğretmenlerimize her ay itibarıyla tahakkuk ettirilen ek ders ücretleri, takip eden ayın birinci günü ödenmektedir.

BAYRAM ÖNCESİ ÖDENMEMESİ DURUMUNDA NORMAL SÜRE ÇOK GEÇECEK

Öte yandan, kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanınca uygun görülmüştür.

2019 Haziran ayının ilk iki gününün hafta sonuna denk gelmesi ve sonrasında 10 Haziran tarihine kadar resmî tatil ve idari izinli sayılma nedeniyle ek ders ücreti ödemelerinin en erken öngörülen tarihten on gün sonra gerçekleştirilebileceği görülmektedir.

2019 Mayıs ayına ilişkin ek ders ücreti ödemelerinin 3 Haziran 2019’da gerçekleştirilebilmesi için gereken çalışmaların yapılması talep edildi.

Millî Eğitim Bakanlığı'na yapılan başvuru için tıklayınız:

pdf.jpg

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na yapılan başvuru için tıklayınız:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler