Ek Gösterge Sorununun Köklü Çözümü! Her Kadroya Ek Gösterge Verilmelidir

Tüm Sağlık-Sen tarafından sadece belirli meslek gurupları 3600 ek gösterge verilerek, ek gösterge sorunu çözülmeyeceği belirtildi. Sadece belirli meslek gruplarına ek gösterge sorunu derinleştirerek artırır.

54227
Abone Ol
Daha Fazla

Tüm Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası “Tüm Sağlık-Sen” tüm memurlar için ek gösterge sorununa köklü çözümü açıkladı. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilleri seçimlerinden önce tüm partilerin seçim beyannamelerinde yer alan “3600 Ek Gösterge” sorununun çözümü için ortaya atılan belirli meslek grupları olan hemşire, polis, öğretmen ve din görevlilerine verileceği hususu sorunun çözümü olmadığı belirtildi.

3600 EK GÖSTERGE MEMURLARIN % 75’İ ALACAK! % 25 DIŞLANMAMALI

3600 ek göstergenin verileceği söylenen “Hemşire, Polis, Öğretmen ve Din Görevlileri” zaten kamu çalışanlarının % 75’ini ifade etmektedir. Geriye kalan % 25’lik kısmının kapsam dışı bırakılması sorunun derinleşerek devam etmesine sebep verecektir.

Söz konusu 3600 ek gösterge sorununun köklü çözümü için mutlak bir sistem kurulması, herkesi kapsaması ve belirli meslek guruplarına değil, eğitim durumlarına göre her kadroya verilecek biçimde kurgulanması sistemin işlerlik kazanmasını ve bu sorunun ülke gündeminden tamamen çıkmasını sağlayacaktır denildi.

EĞİTİM SEVİYESİNE GÖRE EK GÖSTERGE

Tüm Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası “Tüm Sağlık-Sen” 3600 ek göstergede önemli bir teklif sundu: Tüm kamu çalışanlarına unvan gözetilmeksizin; “ilkokul ve ortaokul mezunlarına 2000, lise ve dengi okul mezunlarına 2200, ön lisans mezunlarına 3000 ve üniversite mezunlarına 3600” ek gösterge verilmesidir denildi.

3600 Ek Gösterge sorunu ülke gündeminden tamamen çıkabilmesinin en önemli yolunun sadece Hemşire, Polis, Öğretmen ve Din Görevlileri için bir çalışma değil, eğitim seviyelerine göre aşamalı ve kademeli olarak ek gösterge düzenlemesidir açıklaması yapıldı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Lise mezunu emekli ile ön lisans mezunu emeklinin arasındaki maaş farkı dörtyüz lira önlisans mezununu 3000 göstergeye çikardın mı maaşı yüz lira artar öte taraftan lise mezunu emeklinin maaşı 2200 gösterge olursa maaşı dört yüz lira artar .işte tablo açık , net ortada birisine dört yüz lira artış yapmak istiyorsun diğerine yüz lira zam yapmak istiyorsun peki adalet bunun neresinde madem öyle ön lisansı yap 3600 olur adaletli artış .yada ön lisans mezunlarına sınavsız lisans tamamlama hakkı ver

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!