1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Ek Ödemede Tavana Takılmadan %20 fark Ödül Değil Hak
Ek Ödemede Tavana Takılmadan %20 fark Ödül Değil Hak

Ek Ödemede Tavana Takılmadan %20 fark Ödül Değil Hak

ek ödemede tavan uygulanmasına takılmadan en az %20 fark ödenmesi konusunun bir genelge ile yaptırım gücünün arttırılarak, bu uygulamanın Halk Sağlığı Müdürlükleri ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde

A+A-

Çevre Sağlığı Teknisyenleri Ve Teknikerleri Derneği ( ÇESAT-DER ) sigara denetimleri yapan Çevre Sağlığı Teknisyenleri ve Teknikerlerin sahada karşılaştıkları sorunları, görüş ve taleplerini iletmek üzere Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Tütün ve Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Daire Başkanı Sayın Dr. Sertaç Polat’ı makamında ziyaret etti.

ÇESAT-DER yetkilileri ile Dr. Sertaç Polat Tütün denetimlerine çıkan denetimcilerin karşılaştıkları güvenlik problemleri, taşra teşkilatlarında ek ödeme farklarının ödenmesindeki keyfi uygulamaları ve ek ödeme de yaşadıkları sorunları emsalleriyle anlatıp, çözüme ulaşmak adına fikir alışverişinde bulundular.

            Çevre Sağlığı Teknisyenleri Ve Teknikerleri Derneği Başkanı Hakan Çetinkaya ek ödemede tavan uygulanmasına takılmadan en az %20 fark ödenmesi konusunun bir genelge ile yaptırım gücünün arttırılarak, bu uygulamanın Halk Sağlığı Müdürlükleri ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde çalışan tüm çevre sağlığı Teknisyeni ve Teknikeri için standart hale getirilmesinin, bir ödül değil bir hak olduğunu dile getirdi.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Tütün ve Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Daire Başkanı Dr. Sertaç Polat, derneğin denetimlerin güvenliği konusundaki kaygıları ile ilgili tütün ve bağımlılık yapıcı maddelerle ilgili denetimlerin illerde mülki idari amir olan Valilerin performans kriterlerine eklendiğini ve İçişleri Bakanlığınca bu kapsamda çalışmalar olduğunu belirtti.

Personel Sağlık Tr haber

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.