1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Ekonomi Bakanlığı 30 Dış Ticaret Uzman Yardımcısı Alacak
Ekonomi Bakanlığı 30 Dış Ticaret Uzman Yardımcısı Alacak

Ekonomi Bakanlığı 30 Dış Ticaret Uzman Yardımcısı Alacak

Ekonomi Bakanlığına 8 İktisat, 6 Uluslararası İlişkiler, 4 İşletme, 4 Kamu Yönetimi, 4 Hukuk ve 4 Endüstri Mühendisliği olmak üzere 30 kamu personeli alımı yapılacak. Ekonomi Bakanlığı memur alımı başvuru şartları ve detaylar için tıklayınız.

A+A-

Ekonomi Bakanlığına yarışma sınavı ile dış ticaret uzman yardımcısı alınacağı duyuruldu. Dış Ticaret Uzmanları, Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütülen hizmetlerde sorumluluk alan kariyer memurları olarak açıklandı. Başvurular 16 Ekim ile 27 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

 

Dış Ticaret Uzmanları, hizmetin gereği olarak Ekonomi Bakanlığı Merkez ve Yurt Dışı Teşkilatı kadrolarında görev yaparlar. Bu kapsamda, Genel İdare Hizmetleri sınıfından 8 inci ve 9 uncu derece kadrolara atanmak üzere, giriş sınavı ile aşağıda belirtilen alanlarda ve sayılarda Dış Ticaret Uzman Yardımcısı alınacaktır.

 

Sınava katılabilmek için şartlar şu şekildedir:

 

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak, En az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakültelerinin yukarıda belirtilen bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki ve yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

 

Sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak, T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) ilgili puan türünden en az 80 puan almış olmak kaydıyla, başvuruda bulunanlar arasında yapılacak sıralamada bölümlere göre aday sayısı şu şekildedir:

 

İktisat alanı için KPSSP-14 puan türünden başvuruda bulunanlar arasında yapılacak sıralamada en yüksek puanlı (160) kişi içerisinde bulunmak gerekiyor.

 

Uluslararası İlişkiler alanı için KPSSP-34 puan türünden başvuruda bulunanlar arasında yapılacak sıralamada en yüksek puanlı (120) kişi içerisinde bulunmak gerekiyor.

 

İşletme alanı için KPSSP-24 puan türünden başvuruda bulunanlar arasında yapılacak sıralamada en yüksek puanlı (80) kişi içerisinde bulunmak gerekiyor.

 

Kamu Yönetimi alanı için KPSSP-29 puan türünden başvuruda bulunanlar arasında yapılacak sıralamada en yüksek puanlı (80) kişi içerisinde bulunmak gerekiyor.

 

Hukuk alanı için KPSSP-4 puan türünden başvuruda bulunanlar arasında yapılacak sıralamada en yüksek puanlı (80) kişi içerisinde bulunmak gerekiyor.

 

Endüstri Mühendisliği alanı için KPSSP-2 puan türünden başvuruda bulunanlar arasında yapılacak sıralamada en yüksek puanlı (80) kişi içerisinde bulunmak gerekiyor.


Bknz: İlan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.