1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Ekonomi Bakanlığı Memurları Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti
Ekonomi Bakanlığı Memurları Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti

Ekonomi Bakanlığı Memurları Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti

26 Şubat 2018 tarihli resmi gazete yayımlandı. Resmi gazetede Ekonomi Bakanlığı personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde yapılan değişiklik yürürlüğe girdi. Yönetmelik değişikliği için tıklayınız.

A+A-

Ekonomi Bakanlığı personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 26 Şubat 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Liyakat ve kariyer ilkeleri çerçevesinde, hizmet gerekleri ve personel planlaması esas alınarak, Ekonomi Bakanlığında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görev yapan personelin görevde yükselme ve unvan değişikliklerine ilişkin usul ve esasları belirleyen yönetmelikte yapılan değişiklikler şu şekildedir.

Görevde yükselme sınavına tâbi olarak atanacaklarda aranacak özel şartlar bölümünde yer alan Bilgisayar işletmeni kadrosuna atanabilmek için gerekli olan Bilgisayar işletmenliği sertifikasına sahip olmak" şartı değiştirildi.

Yeni hüküm şu şekildedir; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarından veya bu Bakanlıkça izin verilen özel bilgisayar kurslarından ya da yükseköğretim kurumları bünyesindeki eğitim kuruluşlarından bilgisayar işletmenliği sertifikası almış olmak veya bitirdiği okulun ders müfredatında en az iki dönem bilgisayar kullanımıyla ilgili ders aldığını belgelemek şartı aranacaktır. Yönetmelik değişikliği için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler