1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. EKPSS 2014 Başvuru Tarihi 12 Mayıs 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı
EKPSS 2014 Başvuru Tarihi 12 Mayıs 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı

EKPSS 2014 Başvuru Tarihi 12 Mayıs 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı

2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ile ilgili bir duyuru yayınladı. Başvurular 12 Mayıs 2014 pazartesi başlayacak 23 Mayıs 2014

A+A-

ÖSYM dün web sitesinin duyurular bölümünden 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ile ilgili bir duyuru yayınladı. resmi gazetede 7 Şubat 2014 Cuma günü yayınlanan EKPSS ve engellilerin devlet memuru olarak kadroya alınması ile ilgili yönetmelik gereğince kura ile alım için başvurular başladı.

 ÖSYM’nin yayınladığı duyuruya göre İlkokul, ortaokul, ilköğretim mezunları ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulundan mezun olan kişiler veya EKPSS nin geçerlilik süresince mezun olabilecek durumdaki adaylar müracaat edebilecek. Sınava girmeyecek olan engelli adaylar kuraya girmek için başvuruda bulunacaklar. Başvurular ise 12 Mayıs 2014 pazartesi başlayacak 23 Mayıs 2014 Cuma günü sona erecek.

Herhangi bir ortaöğretim kurumundan, yükseköğretim ön lisans veya lisans programından mezun olan veya olacak durumda olan engelli adaylar 24 Şubat 2014 - 7 Mart 2014 tarihlerinde 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (EKPSS) başvuruları alındığı için 7 Mart 2014 tarihi itibarıyla bir ortaöğretim kurumundan diploma almaya hak kazanan adaylar ile 2014-EKPSS’ YE ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyinde başvuran adaylar kuraya başvuramayacaklar. Eğer adaylar Başvuru koşullarından herhangi birine uymaz ise, kuraya alınmış olsalar bile kura sonucu ile elde ettikleri hiçbir haktan yararlanamayacaklar.

Adaylar başvurularını İnternet aracılığıyla bireysel olarak veya herhangi bir Başvuru Merkezi aracılığıyla yapılabilecekler. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden başvuru yapacağı engel grubunu belirtir onaylı Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini başvuru merkezlerine götürmeleri gerekmektedir.

 Personel Sağlık Tr Haber

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.