1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. EKPSS Adayları 700 Kişilik Personel Alım Kadrosuna Tepkili
EKPSS Adayları 700 Kişilik Personel Alım Kadrosuna Tepkili

EKPSS Adayları 700 Kişilik Personel Alım Kadrosuna Tepkili

EKPSS Adayları 700 Kişilik Personel Alım Kadrosuna TepkiliBilindiği üzere Türkiye Engelliler Platformu'nun sosyal medyadaki çalışmaları alanlara inmiş ve yetkililerle de görüşmeler sağlanmıştı. Son yapılan açıklamalarda EKPSS 2019/1 için sadece 700 kadro!

A+A-

Kamu Kurum ve kuruluşlarının EKPSS ataması için 2019/1 başvurularda sadece 700 kadro istendiği, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığının da sadece 1000 kadro açtığı haberleri 10 binlerce engelli memur alımı adaylarını üzdü. 1 senedir EKPSS atamasını bekleyen engelli memur alımı adayları için kurumlar sadece 700 kişilik kadro talebinde bulunduğu belirtildi. Her ne kadar resmi olmasa da bu haberlerin doğru olmamasını umuyor ve adayların beklediği 10 bin atamanın gerçekleşmesini My Memur olarak bir kez daha talep ediyoruz.

Bilindiği üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları gerek KPSS için gerekse EKPSS için taleplerini ilgili Bakanlıklara iletmektedirler. Kurumların istediklerinden çok Bakanlıkların ve merkezi atama için kurumların kadro açma sayısı önemlidir. EKPSS için tüm kurumlarda 700 kadro gelmesi ne kabul edilebilir ne de pek gerçekçi görünmemektedir.

EKPSS PUANI GEÇERLİLİĞİ 4 YILA ÇIKTI AMA ATAMA YAPILMIYOR

Geçtiğimi yıl EKPSS puanlarının geçerliliği 4 yıla çıkarılmıştı. Yani mezuniyet durumu (lise-önlisans-lisans) değişmediği sürece bu puanlar 4 yıl geçerli olacak ve hangi puan yüksekse aday onu kullanacak. Bu kapsamda 10 binlerce EKPSS adayının beklediği ve oldukça geciken atama için bir an önce çalışmaların tamamlanması gerekiyor.

2019/1 EKPSS’DE 10 BİN KADRO

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı EKPSS adayları için 10 bin kadro beklenirken, değil 5 bin, 2 bin 500; sadece 1000 kadro olması bunun da kurumların talepleri üzerine ancak 700 olarak gerçekleşecek olması kabul edilemez! Engelli memur alımı adayları adına bu sayıların doğru olmamasını ve beklenen 2019/1 EKPSS atamasının bir an önce ciddi bir sayı ile gerçekleşmesini umuyoruz.

EKPSS ADAYLARININ KISA VE ÖZ TALEPLERİ

1000 kişilik kadroyu kabul etmiyor, kadro sayısının 10.000 olmasını istiyoruz. 2019/1 EKPSS atamaları Aralık'a kalmamalıdır. Tercih kılavuzu Kasım ayı içerisinde yayınlanmalıdır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
22 Yorum
İlgili Haberler