1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. EKPSS ile 2 Bin 545 Engelli Memur Alımı Yapılacak
EKPSS ile 2 Bin 545 Engelli Memur Alımı Yapılacak

EKPSS ile 2 Bin 545 Engelli Memur Alımı Yapılacak

Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından EKPSS hakkında bir duyuru yayınlandı. Buna göre EKPSS tercihleri ile 2 Bin 545 engelli memur alımı yapılacak. EKPSS ile memur alımı öğrenim düzeyine göre dağılımı haberimizde yer alıyor.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı tarafından Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçlarına göre yapılacak memur ataması hakkında bir duyuru yayınlandı. DPB'nin internet sitesinde yayınlanan duyuruda EKPSS ile yapılacak engelli memur alımı sayısı belirtildi. Buna göre EKPSS sonuçlarına göre yapılacak tercihler ile 2 bin 545 engelli memur alımı yapılacak.

2017 yılının Ocak ayında, ve EKPSS Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda engelli memur alımı yapılacağı açıklanmıştı. Ocak ayında yapılan açıklamada engelli memur adaylarının 12 Temmuz ile 21 Temmuz 2017 tarihleri arasında tercihlerini yapacakları, bu tercihler ve EKPSS puanlarına göre kura ile engelli memur atamalarının yapılacağı açıklanmıştı.

Devlet Personel Başkanlığınca yapılan açıklamada kamu kurum ve kuruluşlarından gelen engelli memur alımı taleplerinin değerlendirildiği ifade edildi. Buna göre EKPSS tercih kılavuzu hazırlandı ve yayınlanmak üzere Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Başkanlığına gönderildi. ÖSYM'nin kısa zaman içinde tercih kılavuzunu yayınlaması bekleniyor.

EKPSS ile 2 bin 545 memur alımının öğrenim düzeylerine göre dağılımı da duyuruda ifade edildi. Buna göre lisans mezunlarında 1348, önlisans mezunlarından 507, lise mezunlarından 444, ilköğretim mezunlarından ise 246 engelli memur alımı yapılacak.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.