1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Elektrik Kesintisi Günlerce Sürebilir
Elektrik Kesintisi Günlerce Sürebilir

Elektrik Kesintisi Günlerce Sürebilir

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Başkanı Yeşil'den Yeni Açıklama Geldi. Korkulan Olacak mı

A+A-

Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Hüseyin Yeşil, bunun bir sistem çökmesi ve tekrardan sistem çökünce bir anda geri alınamıyor. Böyle bir çöküntüyü de geri almak bazı yerlerde günlerce sürebileceği açıklamasında bulundu.

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, İstanbul'daki elektrik kesintilerine yönelik konuşmasında ayrıca şunları dile getirdi.

Hüseyin Yeşil, "Elektrik kesintileri bahsi geçen nedenlerden dolayı olabilir, ama yönetimi iyi yapılamadı. 2007 yılında da 12 ilde 6 saat elektrik kesilmişti. Bu aksaklıklar bunun özelleştirme saldırısının sonucu olduğunu düşünüyorum" şeklinde görüşlerini belirtti.

Kriz Adım Adım Geldinden Bahsediliyor

Elektrik kesintilerini önlemek ve yaşanacak bir problemi daha seri çözebilmek için;

üretim,
iletim,
dağıtımın

tek elden dağıtılmasıyla çözülebileceği şeklinde açıklamalarda bunulan Başkan Yeşil, bundan sonraki sıkıntılara yönelik çözüm önerisini de sözlerine ekledi. Bu tür özelleştirmelerin özellikle enerji anlamında büyük sıkıntılar doğurduğunu ve gelecek dönemlerde de daha büyük sorunlara yol açabileceğinden bahsetti. Özelleştirmenin parçalara ayrıldığını ve bu sebeple kaynağın nerede denetimin kimde nasıl olduğu belli değil Bir anda oluşmayan bu olayın sıkıntısının aşılmasının kısa sürede zor olduğu anlaşılmaktadır.

Elektrik Kesintisinin Ne Zaman Geleceğini Nabi Avcı Açıkladı

Elektrik Kesintisinin Sebebi Belli Oldu

Elektrikli Cihazlar İçin Uyarı Geldi
Başbakan Davutoğlu'ndan Son Dakika Açıklaması
Elektrik ne zaman gelecek?  Kesintinin sebebi Terör saldırısı mı?

Tüm Türkiye'de Elektrik Kesildi Twitter Sallandı FOTO GALERİ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.