1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Elektronörofizyoloji Teknikeri Görev ve Sorumlulukları 22 Mayıs 2014 Yeni Yönetmelik
Elektronörofizyoloji Teknikeri Görev ve Sorumlulukları 22 Mayıs 2014 Yeni Yönetmelik

Elektronörofizyoloji Teknikeri Görev ve Sorumlulukları 22 Mayıs 2014 Yeni Yönetmelik

22 Mayıs 2014 Perşembe günü resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Elektronörofizyoloji Teknikeri yeni İş Ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik;

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan ve 22 Mayıs 2014  Perşembe günü resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Sağlık Meslek Mensupları İle Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş Ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik kapsamında Elektronörofizyoloji Teknikeri görev ve sorumlulukları yeniden düzenlendi. İşte Elektronörofizyoloji Teknikeri yeni İş Ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik;

Elektronörofizyoloji Teknikeri Görev ve Sorumlulukları

Elektronörofizyoloji Teknikeri

a) Hekimin talimatı doğrultusunda, elektroensefalografi (EEG), elektronöromiyografi (ENMG), polisomnografi(PSG), pozitif hava yolu basıncı (PAP) titrasyonu, uyarılmış potansiyel çalışmaları gibi elektronörofizyolojikuygulamaları yapar.

b) İşlem süresince hastanın takibini yapar, hastanın durumuyla ilgili gözlemlediği olağan dışı durumları vekomplikasyonları hekime bildirir.

c) İşlemler ve acil durumlar için gerekli cihaz, elektrot, malzeme ve ilaçları hazırlar. İşlem öncesinde cihazlarınkalibrasyonunu yapar. Ortamın işlemler için uygunluğunu temin eder.

ç) İşlem sonunda kullanılan cihaz ve malzemelerin temizlik ve bakımının yapılmasını sağlar, uygun şekilde muhafaza eder.

YÖNETMELİK İÇİN TIKLAYINIZ

Personel Sağlık Tr Haber

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.