1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SORU VE CEVAP

  4. Elinizde Sihirli Değnek Olsa Hangisini Kaldırırdınız
Elinizde Sihirli Değnek Olsa Hangisini Kaldırırdınız

Elinizde Sihirli Değnek Olsa Hangisini Kaldırırdınız

Milyonlarca KPSS adayı mülakat işkencesi ile karşı karşıya. Tüm sendikalar, adaylar mülakata karşı olmasına rağmen KPSS’nin yerine mülakat tercih ediliyor? Peki siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

A+A-

My Memur olarak gerek kamu personellerinin sorunlarını gerekse Kamu Personeli adaylarının sorunlarını gündeme getirmekteyiz. Lise, önlisans ve lisans mezunu 10 bin, 100 bin değil milyonlarca aday var!

Kamuda istihdam için de ilk aşama olan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS için milyonlar ter döküyor. Milyonların çabasına rağmen birkaç bin adayın haricinde kimse sadece KPSS baz alınarak kamuda kadrolu memur olarak atanma şansı bulamıyor.

Kamuya sadece KPSS puanı ile atanmak piyango ile eşdeğer artık neredeyse. Milyonlar giriyor ama birkaç bin kişi mutlu! Kamuya her yıl da 100 binden fazla sözleşmeli personel alımı yapılıyor ve her gün farklı ilanlarla kurumlar 5’er 10’ar bilemediniz birkaç yüz kişilik kontenjanlarla ilanlar yayımlıyor.

100 bin sayısı büyük bir sayı olsa da sadece KPSS puanı ile yapılmayan bu atamaların önündeki şaibe maalesef kalkmıyor. Adaylar, mülakatın KPSS’nin önüne geçmesinden dolayı mağdur olmaktalar ve bu mağduriyet arttıkça artıyor.

KPSS’den yüksek puan alan adayların önüne bazı atamalarda düşük puan alanlar geçebiliyor. 5’er 10’ar dakikalık bir mülakat sınavı ile bir sürü kazanımı ölçmeye çalışan bir sistem ne kadar doğru olabilir.

Peki siz olsanız ne yapardınız? KPSS’yi mi tamamen silerdiniz, yoksa mülakat çilesini mi ortadan kaldırırsınız. Elinizde sihirli bir değnek var ve yetkililere de ulaşması, yetkililerin sesinizi duyması açısından önemli bir çalışma yaptık.  Siz olsanız hangisini kaldırırdınız? Mülakat mı KPSS mi?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum
İlgili Haberler