Elon Musk Dünyanın En Zengin İnsanı Oldu

Dünyanın en zengin insanları listesinde Tesla ve SpaceX’in patronu olan Elon Musk, Jeff Bezos’u geride bırakarak listenin ilk sırasına yerleşmeyi başardı.

Elon Musk Dünyanın En Zengin İnsanı Oldu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CNBC kaynaklı habere göre Elon Musk, son yıllardaki atılımları ile dünyanın en zengin insanları listesinde hızlı bir şekilde yükselişini sürdürdü. Tesla ve SpaceX şirketlerinin patronu konumunda yer alan Musk, son olarak servetini 185 milyar doların üstüne çıkarmayı başardı. 185 milyar doları geçen serveti ile beraber sosyal medyada da en çok konuşulan isimlerin başında gelen Elon Musk, Amazon’un kurucusu olan isim Jeff Bezos’u geride bırakmayı başararak dünyanın en zengin insanı oldu.

Hisse Fiyatlarında Artış Yaşandı

Perşembe günü Tesla’nın hisse fiyatları, borsada önemli bir artışa sahne oldu. Elon Musk’ın patronu olduğu Tesla’nın hisse fiyatlarının artış göstermesi ile beraber, Musk 2017 yılından bu yana dünyanın en zengin insanı konumunda yer alan Jeff Bezos’u geride bırakarak listenin ilk sırasına yerleşti. Bezos, 184 milyar dolar serveti ve Amazon’un kurucusu olma markası ile listede ikinci sıraya geriledi.

27 Milyar Dolardan İlk Sıraya

2020 yılına 27 milyar dolarlık serveti ile başlayan ve dünyanın en zengin insanları listesinde ilk 50 arasında yer alan Musk’ın serveti, 1 yılda dokuz kat arttı. Böylelikle Musk, Waren Buffet ve Bill Gates’in ardından Jeff Bezos’u da geride bıraktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!