1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Emekli Maaşlarına Vergi Zamlarıyla Aynı Oranda Zam Yapılmalı
Emekli Maaşlarına Vergi Zamlarıyla Aynı Oranda Zam Yapılmalı

Emekli Maaşlarına Vergi Zamlarıyla Aynı Oranda Zam Yapılmalı

Türk Emekli-Sen tarafından emekli maaşlarıyla ilgili açıklama yapıldı. Emeklilerin hayat tutunabilmesi için en azından vergi zamlarıyla aynı oranda maaş zammı yapılması gerektiği ifade edildi.

A+A-

Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu’na bağlı Türk Emekli-Sen tarafından emekli maaşları ve son zamanlardaki enflasyonla ilgili bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada yapılan vergi zamlarının hayat pahalılığına neden olduğu ve emekli maaşlarını erittiği ifade edildi. Emeklilerin hayata tutunabilmeleri için maaşlarında iyileştirme yapılması gerektiği belirtildi.

 

“Emekliler borca batacak.”

 

Türk Emekli-Sen’in yaptığı açıklamada TÜFE’nin yüzde 11,20’ye yükseldiği, MTV’ye en az yüzde 40 zam yapıldığı ve diğer vergilere de zam sinyali verildiği hatırlatıldı. Vergi yükünün hayatın her alanında zam anlamına geldiği, bundan etkilenecek olanın tüketici olduğu vurgulandı. Halihazırda birikim yapamayan emeklinin bu zamlarla birlikte kredi kartlarına mecbur kalıp borca batacağı ifade edildi.

 

Yüzde 4 + yüzde 3,5 zam neye yetecek?

 

Açıklamada ulaşım, gıda, sağlık harcamalarının yüzde 11,90 ile yüzde 16,1 arasında arttığı belirtildi. Bu oranların vergi zamlarıyla birlikte daha da yükseleceği, emekliye verilen zamların ise bunu karşılamaktan çok uzak olduğu kaydedildi. Emekli maaşına yapılacak zammın şimdiden anlamsız olduğu kaydedildi.

 

“Vergi zammı oranında zam yapılmalıdır.”

 

Türk Emekli-Sen, bu zam oranlarıyla emeklinin ayakta kalamayacağını belirtti. Bunun önüne geçmek için en azından vergi zammı oranında emekli maaşı zammı yapılması gerektiği ifade edildi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.