Emekli Promosyon Hakkında Detaylar!

Emekliye Promosyon Uygulaması Nedir? Emekli Promosyonu Alma Şartları Nelerdir? İşte detaylar...

67491
Daha Fazla Göster

Emekliye Promosyon Uygulaması Nedir?

Emekliye Promosyon Uygulaması Nedir?
Emekliye Promosyon Uygulaması Nedir?

Emekliye promosyon uygulaması, emeklilerin anlaşmış olduğu bankalar tarafınca verilen ödemedir. Emekli promosyon uygulamasında verilecek olan ödemenden faydalanabilmek için, anlaşmış olduğunuz bankaya 3 yıl boyunca emekli maaşını o bankadan alacağınıza dair bir taahhüt vererek faydalanmanız mümkündür. Bu anlaşmada verilecek olan ödeme her banka tarafından farklı uygulanabilir.

Emekli Promosyonu Alma Şartları Nelerdir?

Emekli promosyonu alma şart, maaşınızı 3 yıl boyunca anlaşmış olduğunuz bankadan alacağınıza dair bir taahhüt vererek promosyondan yararlanabilirsiniz. Önceden bu promosyonu almak için anlaşmış olduğunuz bankadan otomatik ödeme talimatı ve kredi kartı almak gibi bazı şartlarda bulunuyordu. Ancak bu şartlar daha sonra kaldırıldı.

Bankaların Emekli Promosyon Ücretleri

Bankaların Emekli Promosyon Ücretleri
Bankaların Emekli Promosyon Ücretleri

Her banka emekliye farklı promosyon ücretleri sunmaktadır. Almış olduğunuz maaşın yüksekliğine göre bu ücretler belirlenmektedir. Bu ücretleri inceleyerek bir banka ile anlaşmanız ve 3 yıl maaşınızı o bankadan alacağınıza dair bir taahhüt vermeniz gerekmektedir.

Bankaların almış olduğunuz maaşın miktarına göre promosyon ücretleri aşağıda belirtilen şekildeki gibidir:

  • Halkbank promosyon ücreti maaşın miktarı, 1500 TL’ye kadar olan maaşlarda 500 TL, 1500 – 2500 TL arasında maaş alacak olan kişilere 625 TL, 2500 TL ve üzeri maaş ödemelerinde ise 750 TL emekli maaş promosyon ücreti vermektedir. Bu promosyon tek seferliktir
  • Garanti BBVA, 1500 TL’ye kadar olan maaşlarda 800 TL, 1500 – 2500 TL arasında maaşı olan kişiler için 1000 TL, 2500 TL ve üzeri maaşları olan kişiler için ise 1200 TL emekli maaş promosyon ücreti vermektedir. Bu promosyon tek seferliktir. Maaşlarını Garanti BBVA’dan alacak olan emekliler özel ihtiyaç kredisinden %0,99 faiz oranıyla faydalanabileceklerdir.
  • Yapı Kredi, emekli maaşlarını Yapı Kredi bankasından almak isteyen kişiler 1000 TL’ye kadar promosyon ücreti vermektedir. Ayrıca banka bu kapsamda bazı ek avantajlarda sunmaktadır. internet şubesi, mobil şube ve ATM’lerden yapılacak olan havalelerde her hangi bir ücret ödemeden yapabilmektedir. Otomatik ödeme talimatı veren müşteriler 6 ay boyunca hoş geldin faizi alabilirler. Medline acil sağlık hizmetlerinden 1 yıl boyunca ücretsiz bir şekilde ambulans ve telefonla tıbbi danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Türk Ekonomi Bankası (TEB), emekli maaşlarını bankalarından çekecek olan kişiler için 1500 TL’ye kadar olan maaş ödemelerinde 850 TL, 1500 – 2500 TL arasındaki kişilere 1125 TL, 2500 TL ve üzeri maaşlarda 1250 TL promosyon ödemesi yapacaktır. Ayrıca tavsiye ile maaşlarını TEB’e taşımasını yardımcı olan müşterilerine 150 TL ve toplamda 1500 TL’ye kadar ödeme yapabilir.
  • QNB Finansbank, emekli maaşlarını taşıyan kişilere 1250 TL’ye varan promosyon ücreti ödemektedir. Tavsiye ile maaşını taşımasında yardımcı olan kişilere de 125 TL ücret vermektedir.
  • Şekerbank, alınan emekli maaşının miktarına göre 375 TL ve 450 TL arasında bir ödeme yapmaktadır. 2 otomatik ödeme talimatı verecek olan müşterilere 150 TL, tavsiye ile müşteri kazandıran kişilere 150 TL ek ödeme vermektedir.
  • ING Bank, 450 TL’ye kadar promosyon ödemesi yapmaktadır. Ayrıca Turuncu Ekstra ile her ay 750 TL harcama yapan müşterilere 50 TL ek ödeme yapmaktadır.

Emekli Aylığı ile Yaşlılık Aylığı Arasındaki Fark Nedir?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Emekli Promosyon Hakkında Detaylar!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!