Emekliler Kurban Bayramına da Yasaklı Giriyor

65 yaş üstü ve 18 yaş altı ile ilgili olarak koronavirüs pandemisinden bu yana süren sokağa çıkma yasağı, Kurban Bayramı’nda da devam edecek.

65629
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun bir süredir 65 yaş üstünün sokağa çıkma yasağı devam ederken, birkaç aydan bu yana 20 yaş altının sokağa çıkma yasağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da açıklamalarıyla 18’e düşürülmüştü. İki yaş grubu da, Ramazan Bayramı’nı bu kısıtlama çerçevesinde geçirmiş, aynı zamanda seyahat izin belgesi de alınan kararlarca zorunlu kılınmıştı. 65 yaş üstünün sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak, bazı sendikalar duruma tepki göstererek yasağın kaldırılması yönünde taleplerini bildirdi.

“Sadece Yaşlılar mı Yayıyor?”

Konuyla ilgili olarak Emekli-Sen Başkan Cengiz Yavuz, yaptığı açıklamalarda 65 yaş üstünün sokağa çıkma yasağına tepki gösterdi. Yavuz, koronavirüsü sadece 65 yaş üstünün yaydığı gibi bir algının oluşturulduğunu ve bu nedenle ayrımcılığın ortaya çıktığını söyledi. Sokağa çıkma yasağının 65 yaş üstü insanları ikinci sınıf vatandaş gibi hissettirdiğini söyleyen Yavuz, bu bayrama da yasaklı gireceklerini söyledi.

“Bayramı Gönüllerince Yaşayamıyorlar”

Yaşlılara yönelik uygulanan yaptırımlar çerçevesinde bayramı gönüllerince yaşama imkanlarının olmadığını belirten Yavuz, son zamların ekonomik olarak da yaşlıları yıprattığını söyedli. Ekonomik olarak alım güçlerinin azaldığını belirten başkan Yavuz eskiden bin lirayla kurban alabildiklerini fakat son fiyatlar ile bu rakamın en az iki bin TL olduğunu vurguladı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!