Emeklilere İkinci Promosyon Müjdesi

2020 yılı, emekliler için adeta kazanç yılı haline dönüşmüşken 2017 yılında başlayan promosyon ödemeleri ile beraber emekliler minimum 625 TL daha ek kazanç sağlayabilecek.

Emeklilere İkinci Promosyon Müjdesi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emeklilerin maddi yönden rahatlamasını sağlayan promosyon ödemeleri, 2020 yılında da ödenmeye devam ediyor. 2017 yılında başlayan ve günümüze kadar düzenli olarak ödenen emekli promosyonlarının ikincisi, 2020 yılının Şubat ayında başladı. Emekli maaşlarının da bin 500 TL’ye getirilmesi ile birlikte, emekliler en az 625 TL daha kazanabilme şansı elde edecek. Peki, emeklilerin promosyonları alabilmeleri adına ne yapmaları gerekecek?

Promosyonu Kimler Alabilir?

Çalıştıkları işlerden emekli olan ve kendine emekli aylığı bağlatan herkes, seçtiği banka vasıtasıyla promosyon ödemesi alabilme şansı elde ediyor. Bankalara verilen “3 yıl boyunca maaşımı bankanızdan alacağım” sözü ile beraber, emeklilerde farklı bir yeterlilik aranmıyor.

3 yıllık taahhüt süresini dolduranlar, seçecekleri banka üzerinden 3 yıl maaşı sabit olarak alma sözü verdiği taktirde ikinci promosyon ödemelerini alabilme şansı elde edecek. Taahhüdün ardından 3 yıl boyunca ikinci promosyon ödemelerini alabilecek olan emekliler, şu anda ilk promosyon kampanyasından faydalandığı tarihe göre taahhüt verebilecek.

Aynı Bankada Kalmak Zorunlu Mu?

2018 yılında bankaya vermiş olduğu maaşı sabit olarak 3 yıl boyunca alma sözü, emekliler tarafından 2021 yılında doldurulacak. Yani 2018 yılında ilk promosyonunu alan bir emekli ikinci promosyon için 2021’i bekleyecek.

Bununla beraber emekliler, aynı bankada kalabildikleri gibi farklı bir bankayı da tercih edebiliyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!