1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Emeklilere İntibak Zammı Meclis Gündeminde
Emeklilere İntibak Zammı Meclis Gündeminde

Emeklilere İntibak Zammı Meclis Gündeminde

2000 yılından sonra emekli olanlara intibak zammı konusu meclis gündemine getirildi. İstanbul Milletvekili Didem Engin, emekli vatandaşların intibak yasasından faydalanabilmesi gerektiğini ifade etti.

A+A-

2000 yılından sonra emekli olanların da intibak yasasından faydalanması konusu meclis gündeminde dile getirildi. 26 Ekim 2017 tarihli TBMM Genel Kurul toplantısında İstanbul Milletvekili Didem Engin, intibak yasası hakkında konuştu. 2000 yılından sonra emekli olanların da intibak zammından faydalanması gerektiğini ifade etti.

TBMM yasama yılının 14. birleşiminde söz alan İstanbul Milletvekili Didem Engin, sözlerine emeklilerin zor koşullar altında yaşadıklarını ifade ederek başladı. Ülkemizde emeklilerin ortalama gelirinin, 49 ülke arasında 42. sırada olduğunu, emeklilerin bu nedenle emekliliklerinin tadını çıkarmak yerine iş aradıklarını belirtti. İş bulabilenlerin çalıştığını kaydetti.

İntibak yasası konusuna değinen Milletvekili Engin, 2000 yılı sonrasında emekli olanlarında intibak zammından faydalanması gerektiğini, bu şekilde adaletsizliğin ortadan kaldırılacağını vurguladı. Tüm parti gruplarına seslenerek “gelin emeklilerimize müjdeyi verelim” ifadesini kullandı.

Kanun teklifi verilmişti.

İntibak yasasından 2000 sonrasında emekli olanların da yararlanabilmesi için, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal bir yasa teklifi vermişti. Ekim ayında Plan ve Bütçe Komisyonunun gündemine giren teklif kabul edilip yasalaşırsa 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşlar için de intibak zammı gündeme gelecek. Teklif henüz komisyon gündeminde duruyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.