Emeklilere Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek

Ramazan Bayramında 1000 TL’lik ikramiye alan milyonlarca emekli vatandaş Kurban Bayramı ikramiyesinin hesaplarına yatırılacağı günü sabırsızlıkla bekliyor. Emekli vatandaşı sevindirecek olan bayram ödemeleri ne zaman yapılacak?

45336
Daha Fazla Göster

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren Kurban Bayramı ikramiyesi tutarı ve yatırılacağı gün merakla sorgulanıyor. Ramazan Bayramı öncesi vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun 18 Mayıs 2018 tarihli resmi gazetede yayımlandı. Söz konusu olan 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve genel Sağlık Sigortası kanununa ek madde eklendi. Ek madde hükmünce bu kanun ve ilgili mevzuat uyarınca gelir ve aylık ödemesi yapılanlara, ödemenin yapılacağı tarihte “Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramında 1000’er lira tutarında bayram ikramiyesi ödenir.” Kararı alındı.

Emeklileri yakından ilgilendiren Kurban bayramı ikramiyesi ile ilgili müjdeyi geçtiğimiz günlerde Başkan Recep Tayyip Erdoğan verdi. Baykan Erdoğan’ın müjdeyi vermesi ile milyonlarca emekli vatandaş internet üzerinden ikramiyenin yatırılacağı günü sorgulamaya başladı. Ramazan bayramı öncesi ilk Bayram ödeneği alarak çok sevinen emekliler, ikinci ödeneğin yatırılacağı günü bekliyor. Emekli ikramiyesi ile ilgili merak ettiğiniz konuları sizler için araştırdık.

Emeklilere verilecek olan Kurban bayramı ikramiyesi ne zaman ödenecek? Milyonlarca emekliyi ilgilendiren Kurban bayramı ikramiyeleri ile ilgili birçok haber yayımlandı. Merakla beklenen emekli ikramiyesi ödeme tarihleri ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Konu ile ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Kurban bayramı 1000 TL’lik ikramiye ödemesi 16 – 17 Ağustos 2018 tarihlerinde yapılacak. Ayrıca maaşları 900 TL’nin altında olan 150 bin emekliye 400 TL maaş zammı yapılacağı müjdesi geldi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Emeklilere Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Neden sesimiz kimse duymuyor. Özel sandık emeklileri bu ülkenin insanı değil mi ? Çalışırken kesilen gelir vergisi hazineye yatmadı mı? Halaa mal ve hizmet alımlarında bizde KDV, ÖTV, vs birçok vergiyi ödemiyor muyuz. ? Bu ikramiyeler de hazineden ödenmeyecek mi ? Niye bu ayırımcılık ? Lütfen hatanızdan dönün… Bizim de hakkımız olan bayram ikramiyelerini verin..

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!