Emeklilere maaş tutarlarına göre promosyon ödenecek

Emeklilere maaş promosyonu ne zaman verilecek? Emeklilere '500 liranın altında maaş alanlar', '500-bin lira arası maaş alanlar', 'bin-2 bin lira arası maaş alanlar' ve '2 bin lira üstü maaş alanlar' şeklinde kademeli olarak promosyon belirlenecek.

23482
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emeklilere maaş promosyonu ne zaman verilecek? 11 milyon emeklinin beklediği maaş promosyonu yılan hikayesine döndü, bankalarla yapılan pazarlıklar ne zaman sonuçlanacak? Emekliler yaklaşan Kurban Bayramı öncesi çalışmanın tamamlanmasını ve maaş promosyonlarının ödenmesini istiyorlar. Kamuoyuna yansıyan son bilgilere göre maaş promosyonu, emekli maaş tutarlarına göre kademeli olarak ödenecek.

Bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, daha önce yaptığı açıklamada emekli aylıklarına göre kademelendirme yaptıklarını belirterek, bu kademelere göre emekliye ödenecek promosyon tutarı farklılık göstereceğini yüksek maaş alanların, daha fazla promosyon alacağını ifade etmişti. Çalışma Bakanın Soylu’nun açıkladığı bu kademenin ‘500 liranın altında maaş alanlar’, ‘500-bin lira arası maaş alanlar’, ‘bin-2 bin lira arası maaş alanlar’ ve ‘2 bin lira üstü maaş alanlar’ şeklinde oluştuğu belirtiliyor. Bu kademelere göre de maaş promosyonu belirlenecek. Promosyonda yıllık tutarın 150 ile 300 lira arasında olması, 3 yıllık promosyonun toplu olarak ödenmesi öngörülüyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile bankalar arasındaki pazarlıklar bu şekilde sonuçlanırsa, 500 liranın altında maaşı olanlar 3 yıllık dönem için 450 lira, 2 bin lira ve üstünde maaşı olanlar da 900 lira promosyon alabilecek. Sürenin bitiminin ardından emekliye yine bir 3 yıllık promosyon daha verilecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!