1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Emeklilikte Yaşa Takılanlar 2020 Bütçesinde Yok! Mücadeleye Devam Edecekler
Emeklilikte Yaşa Takılanlar 2020 Bütçesinde Yok! Mücadeleye Devam Edecekler

Emeklilikte Yaşa Takılanlar 2020 Bütçesinde Yok! Mücadeleye Devam Edecekler

2020 merkezi yönetim bütçe taslağı yayımlandı. Bütçede 60 bin yeni personel alımı başta olmak üzere birçok konu yer aldı. Çalışma yapılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen talimat sonucu EYT'nin bütçeye yük olacağı belirtildi. EYT tepkili!

A+A-

Emeklilikte Yaşa Takılanların mücadelesi sosyal medya başta olmak üzere gündemde kalmaya devam ediyor. EYT'lilerin talepleri doğrultusunda Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerekli çalışmanın yapılması talep edilmişti. Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile Prof. Dr. Vedat Bilgin çalışma yapacaktı.

2020 bütçe tasarısının yayımlanmasıyla birlikte bu çalışmadan EYT lehine bir çalışma olmayacağı sonucu maalesef ortaya çıktı. Bütçeye getireceği yük nedeniyle Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT için şimdilik bir adım atılmasının mümkün olmadığı belirtildi.

2020 Bütçesinde ETY Bütçeye Konulmadı

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için 2020 yılı bütçesinde herhangi bir çalışma şimdilik yapılmayacağı ortaya çıkmasından sonra sosyal medyada EYT gündeme oturdu. Hemen her gün gerek sosyal medyada gerekse alanlarda seslerini duyuran EYT'liler için bütçede yer verilmemesi ve yapılan çalışma sonrası bütçeye yük getirecek denilmesine tepkiler büyüyor.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için çözüm üretileceği belirtilmesine rağmen bütçede yer verilmemesine gerek ETY'liler derneği gerekse sosyal medyada 10 binlerce EYT'li tepkili. 2020 bütçesinde emeklilikte yaşa takılanlar için maliyetin yüksek olduğu ve bu paranın olmadığı belirtiliyor. Fakat EYT'nin bütçeye ne kadar yük getireceğine dair herhangi bir çalışma bulunmuyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı bu konuda olumlu yanıt vermemesinden dolayı 2020 bütçesinde Emeklilikte Yaşa Takılanlar için ödenek çıkmadı. EYT sorununun çözümü için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı sonrası yapılan çalışma maalesef olumlu sonuçlanmadı. Fakat eyt'lilerin gerek sosyal medyada gerekse alanlardaki mücadelesi devam ediyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler