1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Emniyet 2019 Yılı Rütbe Terfileri Açıklandı
Emniyet 2019 Yılı Rütbe Terfileri Açıklandı

Emniyet 2019 Yılı Rütbe Terfileri Açıklandı

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü EGM 2019 yılı rütbe terfileri açıklandı.

A+A-

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü EGM, Emniyet teşkilatında 2019 yılı rütbe terfileri açıklandı. 2019 yılı itibariyle Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu ve Merkez Değerlendirme Kurulunca yürütülen rütbe terfi işlemlerine dair alınan kararlar açıklandı.

Bu doğrultuda;

223 personel 2. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine,

307 personel 3. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine,

167 personel 4. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine,

106 personel Emniyet Amiri rütbesine,

93 personel Başkomiser rütbesine,

947 personel ise Komiser rütbesine terfi ettirildi.

EGM rütbe terfileri “emniyet hizmetleri sınıfı personeli rütbe terfileri ve değerlendirme kurullarının çalışma usul ve esaslarına ilişkin yönetmelik” hükümleri gereği yapılmaktadır.

Emniyet hizmetleri sınıfı personeli rütbe terfileri ve değerlendirme kurullarının çalışma usul ve esaslarına ilişkin yönetmeliğinin amacı; Emniyet Hizmetleri Sınıfı personelinin rütbeleri, meslek dereceleri, görev unvanları ve görev unvanlarına göre atanma, amir grupları, bekleme süreleri, kıdem sıralaması, rütbe terfilerine ilişkin sınav ve eğitimi ile değerlendirme kurullarının çalışmalarına ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

Emniyet hizmetleri sınıfı personeli rütbe terfileri ve değerlendirme kurullarının çalışma usul ve esaslarına ilişkin yönetmelik tam metni için tıklayınız:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler