1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Emniyet Genel Müdürlüğü 2019 Yılı Genel Atama Takvimi Açıklandı
Emniyet Genel Müdürlüğü 2019 Yılı Genel Atama Takvimi Açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü 2019 Yılı Genel Atama Takvimi Açıklandı

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü EGM bünyesinde 2019 yılı içerisinde yönetmelikte belirtilen tarihlerde yapılacak atamalara dair EGM Genel Atama Takvimi belli oldu. EGM 2019 yılı atamalarına dair tüm detaylar My Memur haberde bulabilirsiniz.

A+A-

Emniyet Teşkilatı Personelinin 2018 Yılı Genel Atamaları çerçevesinde Başkomiser, Komiser, Komiser Yardımcısı, Başpolis Memuru ve Polis Memuru rütbelerinde atama ve yer değiştirme işlemlerini kapsayacak 2019 yılı EGM genel atama takvimi belli oldu.

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM Genel Atamaları “Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği” hükümleri çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. İlgili yönetmeliğin son haline aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği çarşı ve mahalle bekçisi unvanlı personel haricinde emniyet hizmetleri sınıfına mensup personelin atama ve yer değiştirme işlemlerini, hizmetin gereklerine uygun, dengeli ve objektif kurallara bağlamak amacıyla hazırlanmıştır ve bu kapsamda Genel Atama dönemine dair detaylar yer almaktadır.

EGM Genel Atama Tercih Tarihleri

Tercih yapacak polislerle ilgili olarak tarihler 13 Şubat ile 20 Şubat 2018 tarihleri olarak açıklandı. Ana tercih ve tercih dökümleri ise 22 Şubat 2018 ile 8 mart 2018 tarihleri arasında olacak.

Birinci hizmet bölgesinden İkinci hizmet bölgesine tayin isteyecek personelin, İkinci hizmet bölgesinden Birinci hizmet bölgesine tayin isteyecek personelin talepleri yapılacak. 2019 yılı için ipka talepleri (erteleme) Ocak ayında gerçekleştirilmişti.

Genel atama dönemi

Her yıl Mayıs ve Haziran aylarında bu Yönetmelikte gösterilen esaslara göre yapılan atama dönemini belirtmektedir.

Bölgelerarası Yer Değiştirme

Atamalar, 18 inci ve 19 uncu maddelerdeki hükümler saklı kalmak kaydıyla her yıl genel atama döneminde ve bu Yönetmelikte gösterilen esaslara göre yapılır.

İkinci bölge görev sırası gelen personelin isimleri Genel Müdürlükçe en geç Şubat ayı sonuna kadar ilgili birimlere bildirilir. Bu personelin sayısı ikinci bölgedeki personel ihtiyacı göz önünde bulundurularak tespit edilir.

Madde 18 - Mazeret Atamaları

Mazeret atamaları aşağıdaki hallerde talep edilebilir:

Personelin veya eş ve çocuklarının hastalığı nedeniyle bulunduğu yerde görev yapamayacağının tam teşekküllü Devlet hastanesinden veya üniversite hastanesinden, özel üniversite hastanesi hariç, alınan sağlık kurulu raporu ile belgelenmesi halinde yapılabilir.

38 inci maddede yer alan eş durumu ve 40 ıncı maddede yer alan öğrenim durumu ile ilgili şartların ortaya çıkması halinde yapılabilir.

Personelin boşanması ve boşandığını mahkeme ilamı ile belgelemesi üzerine kendi talebinde yapılabilir.

7 nci maddenin birinci fıkrasının (d) bendinde sayılanların kendi istekleriyle atanma talebinde bulunması halinde olabilir.

Madde 19 - Zamandışı Atama

Aynı il içerisindeki farklı birimler arasında, birimlerin kendi içinde veya aşağıdaki yazılı hallerde genel atama zamanına bağlı kalınmaksızın her zaman atama ve yer değiştirme yapılabilir.

Emniyet ve asayişe ilişkin sebepler, Birimlerin kuruluşu, değişikliği veya kaldırılması, Personelin gördüğü kurs veya öğrenimle ilgili kadrolara atanma zorunluluğu, Personelin eşinin veya çocuğunun vefatı, 34 üncü veya 35 inci maddelerdeki şartların ortaya çıkması, Deprem, heyelan ve sel baskını gibi tabii bir afet sebebiyle hizmet yaptığı bölgede evi yıkılan personelin kendi isteği üzerine, Mevzuat değişikliği, Personelin can güvenliği sebebiyle çalıştığı birimde hizmet görme imkânını kaybettiğinin en üst birim amirince tespit edilmesidir.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler