1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Emniyet Genel Müdürlüğü Avukat Alımı Yapacak 6 Ağustos 2014 EGM
Emniyet Genel Müdürlüğü Avukat Alımı Yapacak 6 Ağustos 2014 EGM

Emniyet Genel Müdürlüğü Avukat Alımı Yapacak 6 Ağustos 2014 EGM

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü 6 Ağustos 2014 Çarşamba günü yayımladığı ilan ile Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel

A+A-

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü 6 Ağustos 2014 Çarşamba günü yayımladığı ilan ile Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliğine dahilinde Merkez Sınav Komisyonunca yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınav sonucuna göre sözleşmeli avukat alımı yapacağını duyurdu. 

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından alınacak olan 27 Avukat için Başvurular 18 Ağustos 2014 tarihinde başlayacak ve 4 gün sürecek. 22 Ağustos 2014 tarihinde son bulacak. İşte 2014 Emniyet Müdürlüğü Avukat Alım İlanı; 

T.C.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ALINACAK AVUKAT (SÖZLEŞMELİ) İLANI (2014-2. DÖNEM)

1.   GENEL HUSUSLAR

a)                  Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında değişik illerde görevlendirilmek üzere merkez ve taşra teşkilatlarına. Merkez Sınav Komisyonunca yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınav sonucuna göre Sözleşmeli (Tam Zamanlı) Avukat unvanında (657 sayılı DMK/4-B ınd.) 27 (yirmiyedi) personel alınacaktır.

b)                  Adaylara atama onaylan hariç yapılacak tüm tebligatlar ve duyurular Emniyet Genel Müdürlüğü internet adresinden yapılacak olup adaylara aynca yazılı tebligat gönderilmeyecektir.

c)                   Tüm aşamalarda başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan adayların işlemleri iptal edilecektir.

ç) İşlemler başvunılaıı İl Emniyet Personel Şube Müdürlüğü tarafından Bilgisayar Sistemine kayıt edilecek olup adaya “Başvuru Formu” çıktısı imzalatılarak bir örneği verilecektir. Sözlü ve/veya uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar imzaladıkları bu “Başvuru Formu” nu sınava getirmek zonıııdadır. Adaylar Başvunı Formunda aksaklık görmesi halinde görevli personele düzelttirilip, yeniden imzalayacaklardır. (Başvuru formundaki bilgiler yapılacak işlemlere esas alınacak olup, beyan edilen yanlış bilgilerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.)

d)                  Merkezi sınav puanı olarak yalnızca 2014 yılmda yapılan KPSS-P3 puanı esas alınacaktır.

e)                   Sözlü ve/veya uygulamalı sınav komisyonu, değerlendirme neticesinde herhangi bir adayı başarılı bulmaması halinde başvuruda bulunan adayların tamamını eleme tasaiTiıfııııa sahiptir.

f)                   Sözleşmeli pozisyonlara başvuruda bulunacak adaylar hakkında, “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” ın Ek 1. maddesindeki; “ Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurulularınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.1 hükmü doğrultusunda işlem tesis edilecek olup bu kapsamda bulunanların başvunılan kabul edilmeyecektir.

2.   ADAYLARDA ARANACAK ŞARTLAR

Başvuruda bulunacak adayların Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde belirlenen aşağıdaki şartlan taşımalan gerekmektedir:

a.                   Türk Vatandaşı olmak,

b.                               Yapılacak sınavın son başvuru günü olan 22 Ağustos 2014 tarihinde 18 yaşını tamamlamış ( 22 Ağustos 1996 tarihi ve öncesi doğumlu olmak) ve 35 yaşını tamamlanıamıs olmak, (22 Ağustos 1979 sonrası doğumlu olanlar),

c.                    Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

d.                   Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde          belirtilen süreler geçmiş olsa   bile;

kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

e.                                Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağma gelmemiş olmak, askerlik çağma gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, (Yapılacak sınavlar sonucu başanlı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

f.                     Hukuk Lisans programından mezun olmak

g.                   En az 3 (üç) yıl süreli mesleki tecrübeye sahip    olmak ( staj süresi hariç ).

h.                   2014 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS)                   P3 puan

türünden en az 60 almış olmak.

i.                                 Avukatın veya avukatlık ortaklığındaki avukatların, “uyarma” dışında cezası olmadığmı barodan alınacak belgeyle ispatlamak

j. Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sınavlar sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

k. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sınavlar sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

1. Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başanlı olmak.

3) BAŞVURU YERİ YE SEKLİ:

Adaylar yapılacak olan sözlü ve/veya uygulamalı sınava katılmak amacıyla;

a)                   Kimlik belgesi,

b)                   Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,

c)                   İstenilen eğitim durumuna ait diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti (diploma/mezuniyet belgesinin aslının ibraz edilmesi durumunda, fotokopisi onaylandıktan sonra iade edilecektir. Diploma ve mezuniyet belgesi halicindeki belgeler kabul edilmeyecektir.')

ç) Avukatlık Ruhsatname örneği ile en az 3 (üç) yıl süreli mesleki tecrübeye sahip olunduğuna dair belge,

{C}d)                   {C}Avukatın veya avukatlık ortaklığındaki avukatlann, “uyarma” dışında cezası olmadığına daiı- barodan alınacak belge

{C}e)      {C} KPSS Sonuç belgesinin aslı ya da internet çıktısının örneği ile birlikte bulundukları illerin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat başvuracaklardır.

Başvurular 18 Ağustos 2014 - 22 Ağustos 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.