1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Emniyet Genel Müdürlüğü Dolu Boş Kararname
Emniyet Genel Müdürlüğü Dolu Boş Kararname

Emniyet Genel Müdürlüğü Dolu Boş Kararname

Emniyet Genel Müdürlüğü Dolu Boş Kararname İle Neler Değişti ? EMH Başmüfettiş, Polis Memuru, Baş Polis Memuru...

A+A-

Emniyet Genel Müdürlüğü Dolu Boş Kararname İle Neler Değişti ? EMH Başmüfettiş, Polis Memuru, Baş Polis Memuru...

Bu gün Bakanlar Kurulu Kararı ile resmi gazete de yayınlanan Dolu/Boş kararname ile Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra teşkilatında birçok değişiklik yapıldı işte o değişiklikler.

Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez teşkilatında en önemli değişiklik yeni alınan EMH Başmüfettiş kadroları oldu. 20 tane EMH Başmüfettiş kadrosunun alınması ile Emniyet Genel Müdürlüğü kendi bünyesinde Müfettiş sayısının yetersiz olmasından dolayı istihbarat boşluğunu kapatmak için aldığı biliniyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü Taşra teşkilatında ise, İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Emniyet Müdürü (öğretim görevlisi), İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı, Polis M.Y.O. Müdür Yardımcısı, Şube Müdürü gibi kadroları vererek yerine, ağırlıklı olarak Polis Memuru ve Başpolis Memuru alması öne çıkan değişiklik oldu.

Ülkemizde son dönemlerde yaşanan olaylardan dolayı polis yetersizliğinin daha çok hissedilmesi bu değişikliği gerekli hale getirdi. Yeni alınan başpolis memuru kadroları kurumda yükselen personelin atanması beklenirken bu atama sonucunda oluşacak boşluğa ve yeni alınan Polis Memuru kadrsona açıktan atama yaparak bir nebzede olsa Polis ihtiyacının karşılanması beklenmektedir.

Dolu Boş Kararname İçin Tıklayınız.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum