1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Emniyet Genel Müdürlüğü Lise Mezunu 54 Memur Alımı Yapıyor
Emniyet Genel Müdürlüğü Lise Mezunu 54 Memur Alımı Yapıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü Lise Mezunu 54 Memur Alımı Yapıyor

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü 2018-7. dönem personel alımları kapsamında yardımcı hizmetler sınıfında kadrolu 54 hizmetli alımı yapacak. EGM kadrolu memur alımı başvuru şartları için tıklayınız.

A+A-

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında değişik illerde görevlendirilmek üzere merkez ve taşra teşkilatına Kadrolu statüde personel (Hizmetli) alımı yapılacaktır. Sınav Komisyonunca yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınav sonucuna göre 54 memur alımı yapılacak.

EGM hizmetli memur alımı için 2018 KPSSP94 puan türünden 70 almak gerekiyor. Başvuru yapmak için herhangi bir ortaöğretim kurumu mezunu olmak yeterli olacak.

Başvuruda bulunacak adayların Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde belirlenen aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir:

EGM memur alımı başvuru genel şartları: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımak gerekiyor.

Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak gerekiyor. Yapılacak sözlü veya uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak gerekiyor. Yapılacak sözlü veya uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecektir. Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü veya uygulamalı sınavda başarılı olmak gerekiyor. İlan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler