Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 2017/5 ve 2017/6. dönemler için sözleşmeli personel alımı kapsamında uçak pilotu ve helikopter pilotu alımı yapacak. İlanlar için tıklayınız.

32379
Daha Fazla Göster

Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında Sınav Komisyonunca yapılacak sözlü veya uygulamalı sınav sonucuna göre Sözleşmeli Pilot unvanında Havacılık Dairesi Başkanlığına 2 Uçak Pilotu alımı ve Havacılık Dairesi Başkanlığına 6, Adana iline 1, Diyarbakır iline 1 Helikopter Pilotu alımı olmak üzere 10 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Başvurular 10 Temmuz ile 14 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvuruda bulunacak adayların, aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir:

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, atanmak istediği unvanla ilgili olarak aşağıdaki 2017/5 ve 2017/6 ilanında yer alan EK-1’de belirtilen şartları taşımak, ülke genelinde çalıştırılmayı ve tüm uçuşlarda görevlendirilmeyi kabul etmek,  sözlü veya uygulamalı sınavda başarılı olmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak gerekiyor.

Sözlü veya uygulamalı sınav adayların Mesleki bilgi ve mesleki yeteneği, Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade etme yeteneği, muhakeme gücü, Genel yetenek ve genel kültürü, Davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, Özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, yönlerinden değerlendirilerek gerçekleştirilecektir. 2017/5 ilan metni için TIKLAYINIZ. 2017/6 ilan metni için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 sene önce

    Tam beni anlatıyorlar fakat pilot değilim ama bi kere nasıl uçurulduğunu gösterseler hemen sökerim

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!