1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Emniyet Genel Müdürlüğünde Göreve İade Edilen 458 Polis Memurunun Tam Listesi
Emniyet Genel Müdürlüğünde Göreve İade Edilen 458 Polis Memurunun Tam Listesi

Emniyet Genel Müdürlüğünde Göreve İade Edilen 458 Polis Memurunun Tam Listesi

697 sayılı KHK yayımlandı. 12 Ocak 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanan yeni KHK ile göreve edilen memurlarda Emniyet Genel Müdürlüğünde iade edilenlerin listesi de belli oldu. 458 emniyet personelinin tam listesi için tıklayınız.

A+A-

Emniyet Genel Müdürlüğünde 7 emniyet müdürü, 2 emniyet amiti, 6 başkomiser, 1 komiser, 12 komiser yardımcısı, 12 başpolis memuru, 1 bekçi, 10 sivil memur olmak üzere toplamda 458 emniyet görevlisi polis memuru göreve iade edildi. Göreve iade edilenlerle ilgili yasal haklarına dair hükümler de açıklandı.

Göreve İade hükümleri şu şekildedir; Aşağıdaki listede yer alan kişiler, ilgili kanun hükmünde kararnamenin eki listelerin ilgili sıralarından çıkarılmıştır.

İlgili hükmünde kararname hükümleri gereği ihraç edilen kişiler bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla birlikte ilgili kanun hükmünde kararnamenin yayımı tarihinden geçerli olmak üzere ortadan kalkmış sayılır.

Söz konusu personelden bu maddenin yürürlük tarihinden itibaren on gün içerisinde göreve başlamayanlar çekilmiş sayılır. Bu kapsamda göreve başlayanlara, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihten göreve başladıkları tarihe kadar geçen süreye tekabül eden mali ve sosyal hakları ödenir.

Bu kişiler, kamu görevinden çıkarılmalarından dolayı herhangi bir tazminat talebinde bulunamaz. Bu personelin görevlerine iadesi, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihte bulundukları yöneticilik görevi dışında öğrenim durumları ve kazanılmış hak aylık derecelerine uygun kadro ve pozisyonlara atanmak suretiyle de yerine getirilebilir. Bu maddeye ilişkin işlemler ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından yürütülür. EGM'de iade edilen polis memurlarının tam listesi için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.