1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Emniyet Genel Müdürü İle Şırnak ve Hakkarı Valisi Değişti! Mehmet Aktaş Kimdir?
Emniyet Genel Müdürü İle Şırnak ve Hakkarı Valisi Değişti! Mehmet Aktaş Kimdir?

Emniyet Genel Müdürü İle Şırnak ve Hakkarı Valisi Değişti! Mehmet Aktaş Kimdir?

18 Temmuz 2019 Tarihli ve 30835 Sayılı Resmi Gazete Emniyet Genel Müdürü Celal UZUNKAYA’nın yerine yeni Emniyet Genel Müdürü atandı. Şırnak Valisi yeni müdür oldu. İki İlan valisi de değişti. İşte Yeni Emniyet Genel Müdürü ve valiler.

A+A-

18 Temmuz 2019 Tarihli ve 30835 Sayılı Resmi Gazete Emniyet Genel Müdürü Celal UZUNKAYA’nın yerine yeni Emniyet Genel Müdürü atandı. Şırnak Valisi yeni müdür oldu. İki İlan valisi de değişti. İşte Yeni Emniyet Genel Müdürü ve valiler.

Resmi gazetede memur atama kararları yayımlandı. 8 Temmuz 2019 Tarihli ve 30835 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan memur atama kararları ile Emniyet Genel Müdürü Celal UZUNKAYA’nın Bakanlık Emrine, Şırnak Valisi Mehmet AKTAŞ’ın Emniyet Genel Müdürü (Vali), Bayburt Valisi Ali Hamza PEHLİVAN’ın Şırnak Valisi ve Hakkari Vali Yardımcısı Cüneyt EPCİM’in Bayburt Valisi Olarak atandı.

Görevden alınan Celal Uzunkaya'nın yerine Emniyet Genel Müdürü olarak Mehmet Aktaş getirildi. Emniyet Genel Müdürlüğüne ve valiliklere ilişkin Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Bakanlık Emrine verilirken, yerine Emniyet Genel Müdürü olarak Şırnak Valisi Mehmet Aktaş atandı.

Öte yandan, Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Şırnak Valisi olarak atandı. Hakkari Vali Yardımcısı Cüneyt Epcim ise Bayburt Valiliğine getirildi.

MEHMET AKTAŞ KİMDİR?

1968 Elazığ doğumlu olan Mehmet Aktaş, ilköğrenimi Elazığ Merkez Tadım Köyü İlkokulu'nda; ortaokulu ve liseyi Elazığ İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1994’te Malatya kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Adaylık sürecinde 8 ay İngiltere'de bulundu. Mehmet Aktaş evli ve 3 çocuk babasıdır.

1997'de Aksaray-Gülağaç'ta kaymakam olarak göreve başlayan Aktaş, daha sonra da Malatya-Kuluncak, Muş-Hasköy, Düzce-Cumayeri, Rize-Çayeli ilçelerinde kaymakamlık yaptı.

2010-2014 yılları arasında İller İdaresi Genel Müdürlüğü'nde Şube Müdürü, Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

2014-2016 yılları arasında İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı olarak görev yaptı.

1 Haziran 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Karabük Valisi olarak atandı. Son valiler kararnamesi ile 21 Haziran 2017’de Karabük Valiliği’nden Şırnak Valiliği’ne atanmıştı.

Etiketler :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler