1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Değişti
Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Değişti

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Değişti

İçişleri Bakanlığının talebi üzerine Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik yapıldı. Değişiklik 7 Haziran 2018 tarihli ve 30444 sayılı resmî gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

A+A-

7 Haziran 2018 tarihli ve 30444 sayılı resmî gazetede yayımlanan yönetmelik değişikliği İçişleri Bakanlığının talebi üzerine Bakanlar Kurulu tarafından karar verildi. Yapılan değişikliğe dair resmi gazete detayları da şu şekildedir.

6 Ağustos1992 tarihli ve 92/3393 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları ve İl Emniyet Müdürlerinin Atama Yer Değiştirmeleri bölümüne yer alan bölgedeki hizmet süresinden sayılacak süreler maddesine yeni hüküm eklendi.

Madde 42 - Yıllık izinler, mazeret izinleri ve yılda toplamı 30 günü geçmeyen sağlık izinleri ile görev nedeniyle yaralanma halinde tedavi ve istirahat süreleri, o bölgedeki hizmet süresinden sayılır.

Birinci bölgede görev yapmakta iken, ikinci bölgede bulunan il emniyet müdürlüklerinde görevlendirilerek buralarda kesintisiz olarak en az üç ay süreyle geçici görevle fiilen çalışan personelin çalıştığı süreler, 28 inci maddedeki usule göre personelin ikinci bölgedeki hizmet süresinden sayılır.

Eklenen yeni hüküm: 27 Haziran 1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 28 İnci maddesinin (Ç) fıkrası kapsamında görevlendirilen personelin görevlendirildiği yerlerde çalıştığı süreler, 23 üncü maddenin birinci fıkrasının (b) bendinde düzenlenen ikinci bölgenin (F) alt bölgesi için belirlenen süre esas alınmak suretiyle ikinci bölge hizmet süresinden sayılır.

375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında görevlendirilen personeller hangileridir? Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personel (işçiler dahil), Türkiye Büyük Millet Meclisi kararlarına dayanılarak Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin gönderilmesine karar verilen ülkelerde geçici olarak görev yapmak üzere görevlendirilebilir.

23 üncü maddenin birinci fıkrasının (b) bendi; 1 ve 2. bölgeler itibariyle hizmet sürelerini göstermektedir. 1. bölge illeri genelde batı, 2. bölge ise doğu hizmeti olarak adlandırılmakta ve doğu hizmetindeki il ve ilçeye göre 2 ila 7 yıl arasında zorunlu hizmet süresi bulunmaktadır

Yapılan düzenleme sonucunda Emniyet Personellerinin hizmet süreleri Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki en zor görev yerleri olarak gösterilen yerlerin hizmet süreleriyle aynı şekilde değerlendirilmiştir. Değişiklik resmi gazete metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler