1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Emniyet Personeli PÖH Alımı Yapılacak! EGM Özel Harekat Kurs Başvuru Şartları
Emniyet Personeli PÖH Alımı Yapılacak! EGM Özel Harekat Kurs Başvuru Şartları

Emniyet Personeli PÖH Alımı Yapılacak! EGM Özel Harekat Kurs Başvuru Şartları

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 2019 yılı Özel Harekat kursu kapsamında emniyet personellerinden PÖH alımı için başvurular alınıyor. EGM PÖH alımı başvuru şartlarını sorgulayan adaylar kimlerin başvuru yapabileceğini araştırıyor.

A+A-

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM bünyesinde personellerin başvuru yapabileceği Özek Harekat Kursu için başvurular alınmaya başladı. Emniyet kurum için PÖH alımı gerçekleştirmek için aşağıdaki şartlara haiz personel alacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM Polis Akademisi Başkanlığı son olarak 19. Dönem POMEM kapsamında PÖH alımı gerçekleştirmiş ve lise mezunları başvurabilmişti. 20, 21, 22, 23 ve hatta 24. Dönem POMEM polis alımları için ilanlar yayımlanıp süreçler birçoğunda tamamlanmasına rağmen maalesef yıllardır lise mezunu PÖH alımı beklenmesine rağmen yapılmadı.

Özel Harekat Kursu ile PÖH ihtiyacını şimdilik kurum içi karşılayacak olan EGM’den adayların talepleri var. Son olarak 19. Dönem için yapılan PÖH alımı için ciddi beklenti var. Bu haberimizde EGM personeli Özel Harekat Kursu başvuru şartlarına ve 19. Dönem PÖH sonrası yeni bir PÖH alımı beklentilerine My Memur olarak ses olmak istedik.

EGM PÖH ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI “ÖZEL HAREKAT KURSU”

Gönüllü ve istekli olmak, Özel harekat birimlerinde göreve başladıktan sonra çeşitli nedenlerle branştan çıkarılmış olmamak, Son müracaat tarihi itibari ile Polis Memuru personel için 30 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

Son müracaat tarihi itibari ile Komiser Yardımcısı ve Komiser rütbesindeki personel için 30 yaşından gün almamış olmak, Son müracaat tarihi itibari ile Başkomiser rütbesindeki personel için 33 yaşından gün almamış olmak, Son müracaat tarihi itibari ile Emniyet Amiri rütbesindeki personel için 36 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

Hakkında devam eden adli ve idari soruşturma bulunmamak, Daha önce açılmış olan özel harekat kursundan idarece kabul edilebilir bir mazereti olmadan kendi isteğiyle ayrılmamış olmak, Daha önce açılmış olan özel harekat kursundan eğitici personel raporu ile ilişiği kesilmemiş olmak gerekmektedir.

Daha önce açılmış olan özel harekat kursuna katılmaya hak kazandıktan sonra feragat etmemiş olmak, Son 3 yıl içerisinde kademe ilerlemesinin durdurulması veya ikiden fazla aylık kesimi cezası almamış olmak, Son 3 yıllık performans değerlendirme puanı çok iyi olmak gerekmektedir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler